W tym miejscu można znaleźć informacje o wszystkich koncertach i festiwalach zrealizowanych przez Filharmonię im. Romualda Traugutta od września 1999 roku.
Rok 2011
FILHARMONIA im. ROMUALDA TRAUGUTTA
Założona przez Tadeusza Kaczyńskiego w 1983 roku
Krzysztof Kur - Dyrektor
Ryszard Cieśla - Dyrektor Artystyczny
DUSZPASTERSTWO ŚRODOWISK TWÓRCZYCH
VIII FESTIWAL PASYJNY
Pod Patronatem
Jego Eminencji Księdza Kardynała Kazimierza Nycza – Metropolity Warszawskiego
oraz Jego Eminencji Księdza Kardynała Józefa Glempa
Rozważania Wielkopostne wygłosi
Ks. Wiesław Al. Niewęgłowski – Krajowy Duszpasterz Środowisk Twórczych
Wielki Tydzień 2011
17 kwietnia, godz. 19.00, Niedziela Palmowa
Kościół Środowisk Twórczych, Plac Teatralny 18
BĘDĘ ŚPIEWAŁ CI PSALM WOBEC ANIOŁÓW
Psalmy dawidowe (wybór) w przekładzie Bohdana Drozdowskiego
Johann Sebastian Bach
Kantaty: „Ich habe genug” BVW82 i „Ich will den Kreuzstab gerne tragen” BVW56
Ryszard Cieśla – baryton,
Dagmara Dudzińska – fortepian,
Krzysztof Gosztyła - aktor
18 kwietnia, godz. 19.00, Wielki Poniedziałek
Kościół Środowisk Twórczych, Plac Teatralny 18
Narrabo omnia mirabilia tua – rozważanie tajemnic męki i śmierci Chrystusa
Mulierum Schola Gregoriana CLAMAVERUNT IUSTI
Magdalena Jóźwińska - cantore solista,
Michał Sławecki - magister chori
19 kwietnia, godz. 19.00, Wielki Wtorek
Kościół Środowisk Twórczych, Plac Teatralny 18
I Z KORON WYBRAŁ KORONĘ CIERNIOWĄ
Pasyjne arie i duety Bacha, Haendla, Haydna, Mozarta, Rossiniego oplecione poezją pasyjną.
Aleksandra Górska – aktorka,
Andrzej Ferenc – aktor,
Ewa Pelwecka - fortepian
Studenci Wydziału Wokalnego Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina:
Anna Koźlakiewicz – sopran,
Anna Szostek – sopran,
Eliza Szulińska - sopran,
Klaudia Ziajkowicz- sopran,
Elwira Janasik – mezzosopran,
Joanna Motulewicz – mezzosopran,
Jadwiga Niebelska – mezzosopran,
Jin-Tae Yoon – tenor, Kamil Kaznowski – bas
20 kwietnia, godz. 19.00, Wielka Środa
Kościół Środowisk Twórczych, Plac Teatralny 18
Koncert Pod Patronatem
Jego Ekscelencji Arcybiskupa Henryka Hosera – Ordynariusza Diecezji Warszawsko-Praskiej
CARMINA TEMPORIS PASSIONIS
Giovanni Battista Pergolesi Stabat Mater
Paweł Łukaszewski – muzyka,
Jerzy Wojtczak-Szyszkowski – słowa
Luctus Mariae (Żałość Maryi) PRAPREMIERA
Anna Mikołajczyk-Niewidział – sopran,
Piotr Olech – kontratenor,
Kwartet Prima Vista: Krzysztof Bzówka – I skrzypce, Józef Kolinek – II skrzypce, Piotr Nowicki – altówka, Zbigniew Krzymiński – wiolonczela
oraz Władysław Kłosiewicz – klawesyn, Paweł Pańta – kontrabas
Koncerty odbędą się w Kościele Środowisk Twórczych
Św. Brata Alberta i Św. Andrzeja Apostoła w Warszawie, Plac Teatralny 18
Rok 2010
FILHARMONIA im. ROMUALDA TRAUGUTTA
Założona przez Tadeusza Kaczyńskiego w 1983 roku
Krzysztof Kur - Dyrektor Ryszard Cieśla - Dyrektor Artystyczny
DUSZPASTERSTWO ŚRODOWISK TWÓRCZYCH
IV FESTIWAL BOŻONARODZENIOWY
INCARNATUS EST
26 – 30 grudnia 2010
26 grudnia, niedziela godz. 17.30
Kościół św. Anny, Krakowskie Przedmieście 68
Georg Friedrich Haendel MESJASZ (wybór)
Marta Boberska – sopran, Anna Radziejewska – mezzosopran
Sylwester Smulczyński – tenor, Andrzej Klimczak – bas,
Andrzej Ferenc – aktor
Concerto Avenna pod dyrekcją Andrzeja Mysińskiego
27 grudnia, poniedziałek godz. 19.00
Kościół Środowisk Twórczych, Plac Teatralny 18
WESELE ŚPIEWAJMY
Kolędy staropolskie (XVI w.)
Apolonia Nowak – śpiew, Krzysztof Kur – tenor
Zespół Ars Nova
Joanna Nogal – skrzypce, Marcin Zalewski – lutnia, viola da gamba
Paweł Zalewski – viola da gamba, Krzyszof Owczynik – flety, cornamuse, cynk, Robert Krajewski – puzon
Jacek Urbaniak – flety, pomort, cornamuse, opracowanie, kierownik zespołu
28 grudnia, wtorek godz. 19.00
Kościół Środowisk Twórczych, Plac Teatralny 18
KOLĘDY POLSKIE W JAZZOWYM BRZMIENIU
Marek Bałata Quartet
Marek Bałata – vocal, Marek Markowski – piano
Tomasz Kupiec – bass, Bartek Staromiejski – drums
29 grudnia, środa godz. 19.00
Kościół Środowisk Twórczych, Plac Teatralny 18
Z NAMI BÓG
Męski Zespół Muzyki Cerkiewnej pod dyrekcją ks. Jerzego Szurbaka
30 grudnia, czwartek godz. 19.00
Kościół Środowisk Twórczych, Plac Teatralny 18
WIECZÓR KOLĘD PATRIOTYCZNYCH
Według scenariusza Tadeusza Kaczyńskiego.
Filharmonia im. Romualda Traugutta:
Dorota Późniecka – sopran, Anna Lubańska – mezzosopran
Krzysztof Kur – tenor, Ryszard Cieśla – baryton
Ewa Pelwecka – fortepian, organy; Marcin Zalewski – gitara
Małgorzata Rożniatowska – aktorka, Andrzej Ferenc – aktor
Przy realizacji Festiwalu wsparcia udzieliło
Miasto Stołeczne Warszawa
WSTĘP WOLNY
X LETNI FESTIWAL PIEŚNI PIEŚNI
Część II
2 października – 20 listopada 2010
Muzeum Pałac w Wilanowie - Sala Biała
2 października, sobota g.16.30, Sala Biała
PIEŚŃ HISZPAŃSKA
Manuel de Falla,
Joaquín Turina ,
Federico García Lorca
i Isaac Albéniz
Carmen Serrano – sopran
Francisco Manuel Soriano Ramírez – fortepian
Francisco Bernier – gitara
9 października, sobota g.19.00, Sala Biała
PIEŚŃ NIEMIECKA
Richard Wagner
Iwona Kowalkowska – sopran
Ewa Pelwecka – fortepian
Robert Cieśla – tenor
Beata Szebesczyk – fortepian
16 października, sobota g.16.30, Sala Biała
FELIKS RYBICKI
Ania Karasińska – sopran
Artur Rożek – baryton
Krystyna Borucińska – fortepian
23 października, sobota g.16.30, Sala Biała
PIEŚŃ HOLENDERSKA
Julius Röntgen, Johannes Röntgen,
Mitchell Sandler Songcircle
Vera Lansink – sopran
Nicoline Bovens – mezzosopran
Joost van der Linden – tenor
Mitchell Sandler – baryton
Elizabeth Mucha – fortepian
X Wieczory z Poezją – Salony Artystyczne
6 listopada, sobota g.16.30, Sala Biała
SALON WIEDEŃSKI
Franz Schubert, Wilhelm Müller
Winterreise op.89
Krzysztof Gosztyła – aktor
Ryszard Cieśla – baryton
Dagmara Dudzińska – fortepian
13 listopada, sobota g.16.30, Sala Biała
SALON PETERSBURSKI
Piotr Czajkowski, Aleksander Puszkin
Andrzej Ferenc – aktor
Anna Lubańska – mezzosopran
Dagmara Dudzińska – fortepian
20 listopada, sobota g.16.30, Sala Biała
POECI MŁODEJ POLSKI
ORAZ PIEŚNI
MIECZYSŁAWA KARŁOWICZA
I KAROLA SZYMANOWSKIEGO
Krzysztof Gosztyła – aktor
Łukasz Hajduczenia – baryton
Krystyna Raczyńska – fortepian
WSTĘP WOLNY
Przy realizacji Festiwalu wsparcia udzieliły:
Miasto Stołeczne Warszawa
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
WARSZAWSKIE DZIECI
Pieśni Powstania Warszawskiego
30 lipca 2010, piątek godz. 19.15
Kościół p.w. św. Stanisława Kostki
w Warszawie na Żoliborzu (ul. Kardynała Stanisława Hozjusza 2)
PROGRAM
MARSZ MOKOTOWA
słowa Mirosław Jezierski („Karnisz”), muzyka Jan Markowski („Krzysztof”)
tekst (Biuletyn Informacyjny Nr 35 z dnia 2. VIII. ’44 r. Żołnierze Stolicy!)
SZTURMÓWKA
słowa Stanisław Ryszard Dobrowolski („Goliard”), muzyka Jan Ekier („Janosik”)
tekst (Biuletyn Informacyjny Nr 38 z dn. 3. Sierpnia ’44 r. Boże Wielki! )
WARSZAWSKIE DZIECI
słowa Stanisław Ryszard Dobrowolski („Goliard”), muzyka Andrzej Panufnik.
DESZCZ JESIENNY
słowa Marian Matuszkiewicz („Rysiek”), muzyka nieznanego autora
HEJ, CHŁOPCY...
słowa. i muzyka Krystyna Krahelska („Danuta”)
tekst (Z pierwszej linii frontu z dn. 16. Sierpnia ’44 r. Pierwszy dzień walki, wraz z nim pierwsze ofiary.)
DOROTA
słowa i muzyka Jerzy Dargiel („Juda”)
SANITARIUSZKA MAŁGORZATKA
słowa Mirosław Jezierski („Karnisz”), muzyka Jan Markowski („Krzysztof”)
O, BARBARO
słowa i muzyka Krzysztof Kamil Baczyński
tekst (Warszawianka Nr 5 z dn. 12 sierpnia ’44 r. W sierpniowym powstaniu warszawskim)
WALCZĄCA WARSZAWA
słowa Eugeniusz Żytomirski, muzyka Zbigniew Krukowski
DZIŚ DO CIEBIE PRZYJŚĆ NIE MOGĘ
słowa i muzyka Stanisław Magierski
PAŁACYK MICHLA
słowa Józef Szczepański („Ziutek”), muzyka anonimowa
SIEKIERA, MOTYKA
słowa i muzyka nieznanego autora
tekst (Biuletyn Informacyjny Nr 76 z 8 września ’44 r. Po bardzo ciężkim dla Warszawy...)
MARSZ ŻOLIBORZA
słowa Bronisław Lewandowski („Zbyszek”), na melodię Lotnik skrzydlaty
ZOŚKA
słowa Donat Czerewacz („Sójka”), muzyka Jerzy Zakrzewski („Linowski”)
tekst (Nakaz chwili Nr 19 z dn. 27 września ’44 r. Po ostatnich bombardowaniach...)
MODLITWA OBOZOWA
słowa i muzyka Adam Kowalski
tekst (Dziennik Radiowy AK XXII Obwodu Nr 58 z dn. 26. Września ’44 Osiem tygodni już odcięci jesteśmy od świata...)
SZARE SZEREGI
słowa i muzyka Tomasz Jaźwiński (pseudonim „Julek”)
NAPRZÓD DO BOJU
słowa Stanisława Mueller lub Kazimierz Kumaniecki („Aniela”), muzyka „Pochmurny”
tekst (Lokalny dodatek do „Biuletynu Informacyjnego” pt. „Wiadomości powstańcze” pod redakcją Kazimierza Moczarskiego: Do widzenia Warszawo!)
PIOSENKA O WARSZAWIE
słowa i muzyka Albert Haris
tekst (Stefan Kardynał Wyszyński Dobrze wiecie, że w czasach trudnych i przełomowych...)
ARMIA KRAJOWA
słowa Zbigniew Kabata („Bobo”), muzyka Tadeusz Kaczyński – założyciel Filharmonii im. Traugutta
Aranżacje wszystkich utworów Włodzimierz Korcz
WYKONAWCY:
Dorota Późniecka – sopran,
Katarzyna Bienias – sopran,
Aneta Łukaszewicz – mezzosopran
Krzysztof Kur – tenor,
Andrzej Wiśniewski – tenor,
Mateusz Zajdel – tenor,
Ryszard Cieśla – baryton,
Artur Rożek – baryton,
Remigiusz Łukomski – bas,
Andrzej Ferenc – aktor,
Ewa Pelwecka – fortepian
Koncert sfinansowany przez Dzielnicę Żoliborz Miasta Stołecznego Warszawy
Muzeum Pałac w Wilanowie - Oranżeria i Sala Uczt
X LETNI FESTIWAL
PIEŚNI KOMPOZYTORÓW POLSKICH
3 - 25 lipca 2010
w ramach X Letniego Festiwalu Pieśni
Muzeum Pałac w Wilanowie
Oranżeria i Sala Uczt o godz. 15.00
3 lipca, sobota godz. 15.00 Oranżeria
IGNACY JAN PADEREWSKI
Leszek Świdziński – tenor
Witold Żołądkieiwcz – baryton
Ingrida Gapova – sopran
Mariusz Rutkowski – fortepian
4 lipca, niedziela godz. 15.00 Sala Uczt
FRYDERYK CHOPIN
Ars Nova pod. Kier. Jacka Urbaniaka
Anna Mikołajczyk – sopran
Grzegorz Zychowicz – bas
program...
10 lipca, sobota godz. 15.00 Oranżeria
JÓZEF ELSNER
Dorota Lachowicz - mezzosopran
Józef Kolinek – skrzypce
Katarzyna Drogosz – pianoforte
program...
11 lipca, niedziela godz. 15.00 Oranżeria
ZAPOMNIANI KOMPOZYTORZY XIX I XX W.
Witold Friemann, Witold Maliszewski,
Stanisław Lipski, Stanisław Duniecki,
Emanuel Kania, Kazimierz Julian Kratzer, Zdzisław Jachimecki
Olga Pasiecznik – sopran
Natalia Pasiecznik - fortepian
17 lipca, sobota godz. 15.00 Oranżeria
KAROL SZYMANOWSKI
Aleksandra Resztik – sopran
Adam Zdunikowski – tenor
Piotr Latoszyński - fortepian
18 lipca, niedziela godz. 15.00 Oranżeria
MIECZYSŁAW KARŁOWICZ
Robert Gierlach – bas-baryton
Edward Wolanin - fortepian
24 lipca, sobota godz. 15.00 Oranżeria
FRYDERYK CHOPIN
Anna Wierzbicka – sopran
Wojciech Gierlach – bas-baryton,
Beata Szebesczyk – fortepian
25 lipca, niedziela godz. 15.00 Oranżeria
STANISŁAW MONIUSZKO
Piotr Nowacki – bas
Anna Kutkowska-Kass – sopran
Robert Morawski – fortepian
WSTĘP WOLNY
po wykupieniu biletu wstępu do Parku
Przy realizacji Festiwalu wsparcia udzieliły:
Miasto Stołeczne Warszawa
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Muzeum Pałac w Wilanowie - Oranżeria
VI FESTIWAL PIEŚNI EUROPEJSKIEJ
12 - 27 czerwca 2010
w ramach X Letniego Festiwalu Pieśni
Muzeum Pałac w Wilanowie - Oranżeria o godz. 15.00
12 czerwca, sobota
PIEŚŃ NIEMIECKA
Ludwig van Beethoven
Urszula Kryger – mezzosopran,
Krzysztof Szmyt – tenor,
Łukasz Hajduczenia – baryton,
Jan Stanienda – skrzypce
Lidia Grzanka-Urbaniak – wiolonczela,
Katarzyna Jankowska – fortepian
13 czerwca, niedziela
PIEŚŃ DUŃSKA
Erik Bach, Peter Heise,
Eva Noer Kondrup, F.Kuhlau,
Peter Erasmus Lange-Müller,
Carl Nielsen, Poul Schierbeck
Susanne Bungaard – sopran
Mette Christensen – fortepian
19 czerwca, sobota
PIEŚŃ ROSYJSKA
Piotr Czajkowski, Siergiej Rachmaninow
Anna Lubańska – mezzosopran
Mariusz Rutkowski – fortepian
20 czerwca, niedziela
PIEŚŃ ISLANDZKA
Atli Heimir Sveinsson, Ási í Bæ Oddgeir Kristjánsson
Hanna Dora Sturludóttir – sopran
Freyja Gunnlaugsdottir – klarnet
Daniela Hlinkova – fortepian
26 czerwca, sobota
PIEŚŃ FRANCUSKA
Ernest Chausson, Claude Debussy,
Jacques Ibert, Francis Poulenc, Maurice Ravel
Dorota Lachowicz – mezzosopran
Piotr Łykowski – kontratenor
Ewa Pelwecka – fortepian
Anna Rutkowska-Schock – fortepian
27 czerwca, niedziela
PIEŚŃ WĘGIERSKA
Bela Bartok, Zoltán Kodály
Justyna Reczeniedi – sopran
Zsolt Haja – baryton
Ella Susmanek – fortepian
WSTĘP WOLNY
po wykupieniu biletu wstępu do Parku
Przy realizacji Festiwalu wsparcia udzieliły:
Miasto Stołeczne Warszawa
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Muzyka, Słowo i Cisza
CZUWANIE ARTYSTÓW
pamięci Prezydenta RP i wszystkich Ofiar katastrofy w Smoleńsku
Kościół Środowisk Twórczych
pod wezwaniem Św. Brata Alberta i Św. Andrzeja Apostoła w Warszawie
Plac Teatralny 18, tel./fax 22 8290015
Codziennie od wtorku 13 kwietnia do soboty 17 kwietnia 2010
w godzinach 17.00 – 21.30 (wtorek)
i 18.00 – 21.30 (środa – sobota)
Sobota, 17 kwietnia 2010
19.25 - 19.50 Fiharmonia im. Romualda Traugutta – polskie pieśni patriotyczne
Małgorzata Ajdukiewicz – sopran, Joanna Matraszek – sopran,
Dorota Późniecka – sopran, Małgorzata Gałuszka-Armata – mezzosopran, Dorota Lachowicz – mezzosopran, Anna Radziejewska – mezzosopran,
Robert Cieśla – tenor, Krzysztof Kur – tenor, Krzysztof Szmyt – tenor, Ryszard Ciesla – baryton, Witold Żołądkiewicz – baryton,
Grzegorz Damięcki – aktor, Krzysztof Gosztyła – aktor,
Ewa Pelwecka - fortepian
VIII FESTIWAL PASYJNY
Szanowni Państwo
Z wielką przykrością informujemy, że planowany
w Wielkim Tygodniu 2010 roku (28 marca – 3 kwietnia)
VIII Festiwal Pasyjny Crucifixus est
nie odbędzie się.
Niestety w roku bieżącym nie otrzymaliśmy od Władz Miasta Stołecznego Warszawy żadnej dotacji na pokrycie kosztów Festiwalu (w dniu zamieszczenia tej notatki tj. 24 marca 2010 nie było jeszcze żadnej oficjalnej informacji na temat rozstrzygnięcia przez Władze Miasta Stołecznego Warszawy konkursu ofert na „Realizację projektów i przedsięwzięć artystycznych tworzących stałą lub cykliczną ofertę kulturalną Warszawy”).
W zaistniałej sytuacji nie jesteśmy w stanie zorganizować tego wydarzenia.
Mamy nadzieję, że w roku 2011 uda się nam przywrócić Festiwal
na mapę wydarzeń kulturalnych Warszawy.
Filharmonia im. Romualda Traugutta
24 marca 2010
Rok 2009
FILHARMONIA im. ROMUALDA TRAUGUTTA
Założona przez Tadeusza Kaczyńskiego w 1983 roku
Krzysztof Kur - Dyrektor Ryszard Cieśla - Dyrektor Artystyczny
DUSZPASTERSTWO ŚRODOWISK TWÓRCZYCH
pobierz zaproszenie (PDF)
III FESTIWAL BOŻONARODZENIOWY
INCARNATUS EST
27 – 29 grudnia 2009
27 grudnia, niedziela godz. 19.00 Kościół Środowisk Twórczych
MUZYKA WŁOSKIEGO BAROKU NA BOŻE NARODZENIE
Agnieszka Kozłowska – sopran, Joanna Lalek – mezzosopran
Zespół instrumentów dawnych MUSICALIA:
Grzegorz Lalek – skrzypce, Juliusz Żurawski – skrzypce, Ludmiła Piestrak – skrzypce, Marcin Sochan – skrzypce, Marcin Stefaniuk – altówka, Tomasz Frycz – wiolonczela, Grzegorz Zimak – kontrabas, Lilianna Stawarz – klawesyn, pozytyw
PROGRAM >>
28 grudnia, poniedziałek godz. 19.00 Kościół Środowisk Twórczych
CHWALMYŻ WSZYSCY Z WESELEM...
Kolędy i tańce w dawnej Polsce
Anna Krawczyk - sopran, zespół dziecięcy d'Altro Canto pod kier. Piotra Zawistowskiego,
zespół Ars Nova, pod kier. Jacka Urbaniaka
Joanna Nogal-fidel; Marcin Zalewski- lutnia, lira korbowa; Paweł Zalewski-viola da gamba; Robert Krajewski – puzon; Krzysztof Owczynik – flety, cornamuse, cynk, opracowanie; Jacek Urbaniak- flety, cornamuse, pomort, opracowanie, kierownik zespołu
PROGRAM >>
29 grudnia, wtorek godz. 19.00 Kościół Środowisk Twórczych
PASTORELLE STAROPOLSKIE
Justyna Stępień – sopran, Dorota Lachowicz – mezzosopran, Sylwester Smulczyński – tenor, Józef Frakstein – bas; Villa Musica Ensemble: Krzysztof Bzówka – skrzypce, Józef Kolinek – skrzypce, Tytus Wojnowicz – obój, Jan Bokszczanin – pozytyw
PROGRAM >>
Podnieś rękę, Boże dziecię
Wieczór Kolęd Patriotycznych
Według scenariusza Tadeusza Kaczyńskiego
Niedziela, 27 grudnia 2009 godz. 12.00
Sala Koncertowa Warszawskiego Towarzysztwa Muzycznego
ul. Morskie Oko 2
Dorota Późniecka - sopran, Anna Lubańska - mezzosopran, Krzysztof Kur - tenor
Ryszard Cieśla - baryton, Ewa Pelwecka - fortepian
Muzeum Pałac w Wilanowie
Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza
IX Wieczory z Poezją – Salony Artystyczne
10 - 26 października 2009
IX Wieczory z Poezją
Pałac w Wilanowie
Biała Sala
zawsze w soboty o godz. 16.30
Salony Artystyczne
Muzeum Literatury
im. Adama Mickiewicza
Rynek Starego Miasta 20
zawsze w poniedziałki
10 października,
sobota godz. 16.30
AUDEN WYSTAN HUGH
Małgorzata Kaczmarska – recytacja
Jerzy Sheybal – recytacja
Jan Harasimowicz – trąbka
12 października,
poniedziałek godz. 18.00
ANTONI SŁONIMSKI
„Popiół i wiatr”
Grzegorz Damięcki – recytacja
Klaudiusz Baran – akordeon
17 października,
sobota godz. 16.30
POEZJA IRLANDZKA
w tłumaczeniach Ernesta
i Małgorzaty Bryll
Krzysztof Gosztyła – recytacja
Małgorzata Komorowska – harfa celtycka
19 października,
poniedziałek godz. 18.00
WISŁAWA SZYMBORSKA
Danuta Stenka – recytacja
Tomasz Strahl - wiolonczela
24 października,
sobota godz. 16.30
EDGAR LEE MASTERS
„Umarli ze Spoon River”
Teresa Budzisz Krzyżanowska – recytacja
Andrzej Ferenc – recytacja
Tomasz Szwed – śpiew, gitara
26 października,
poniedziałek godz. 18.00
JULIUSZ SŁOWACKI
"Beniowski"
Małgorzata Kaczmarska - recytacja
Danuta Nagórna - recytacja
Andrzej Ferenc - recytacja
Katarzyna Dudek-Kostrzewa - flet
Joanna Maklakiewicz - fortepian
Andrzej Ferenc - Dyrektor literacki
Przy realizacji Festiwalu wsparcia udzieliło
Miasto Stołeczne Warszawa
WSTĘP WOLNY
Organizatorzy zastrzegają sobie prawo zmian w programie
Festiwal realizowany przez Agencję Impresaryjną CANTUS
Muzeum Łazienki Królewskie
Muzeum Pałac w Wilanowie
Warszawskie Towarzystwo Muzyczne
IX LETNI FESTIWAL PIEŚNI KOMPOZYTORÓW POLSKICH
20 czerwca – 12 lipca 2009
w ramach IX Letniego Festiwalu Pieśni
Łazienki Królewskie - Podchorążówka
soboty i niedziele o godz. 13.00
Muzeum Pałac w Wilanowie
Sala Uczt lub Oranżeria
niedziele o godz. 16.00
20 czerwca, sobota
Łazienki Królewskie - Podchorążówka
godz. 13.00
STANISŁAW MONIUSZKO
Justyna Stępień – sopran,
Robert Cieśla – tenor
Beata Szebeszczyk – fortepian
21 czerwca, niedziela
Łazienki Królewskie - Podchorążówka
godz. 13.00
KAROL SZYMANOWSKI
Urszula Kryger – mezzosopran
Katarzyna Jankowska - fortepian
Pałac w Wilanowie – Sala Uczt godz. 16.00
CYPRIAN BAZYLIK / KRZYSZTOF KLABON- Kompozytorzy dworu Zygmunta Augusta
Bennonitae Cantantes,
Piotr Wilczyński – kierownictwo muzyczne
27 czerwca, sobota
Siedziba WTM - Pałac Szustra,
ul. Morkie Oko 2
godz. 13.00
JERZY BAUER
Jolanta Gzella – mezzosopran
Ziemowit Wojtczak – baryton,
Aleksandra Nawe – fortepian
28 czerwca, niedziela
Siedziba WTM - Pałac Szustra,
ul. Morkie Oko 2
godz. 13.00
IGNACY JAN PADEREWSKI
Elżbieta Wróblewska – mezzosopran
Sylwester Smulczyński – tenor
Dagmara Dudzińska – fortepian
Pałac w Wilanowie – Sala Uczt godz. 16.00
MIKOŁAJ GOMÓŁKA
Krzysztof Szmyt – tenor
Canor Anticus - konsort viol da gamba
w składzie:
Marcin Zalewski - viola da gamba sopranowa, lutnia renesansowa
Karolina Koślacz - viola da gamba altowa
Piotr Zalewski - viola da gamba tenorowa
Paweł Zalewski - viola da gamba basowa
4 lipca, sobota
Łazienki Królewskie - Podchorążówka
godz. 13.00
TADEUSZ ZYGFRYD KASSERN
Ewa Jaskuła – sopran,
Jacek Jaskuła – baryton
Mateusz Lasatowicz – fortepian
5 lipca, niedziela
Łazienki Królewskie - Podchorążówka
godz. 13.00
FRYDERYK CHOPIN
Anna Lubańska – mezzosopran
Dariusz Machej – bas
Dagmara Dudzińska - fortepian
Pałac w Wilanowie – Oranżeria godz. 16.00
MIECZYSŁAW KARŁOWICZ
Jerzy Artysz – baryton,
KWARTET PRIMA VISTA:
Krzysztof Bzówka – I skrzypce,
Józef Kolinek – II skrzypce
Dariusz Kisieliński – altówka,
Zbigniew Krzymiński – wiolonczela
11 lipca, sobota
Łazienki Królewskie - Podchorążówka
godz. 13.00
ZYGMUNT KRAUZE
Zygmunt Krauze – fortepian
Stanisław Kierner – baryton,
Julia Samojło – fortepian
12 lipca, niedziela
Łazienki Królewskie - Podchorążówka
godz. 13.00
WITOLD LUTOSŁAWSKI
Olga Pasiecznik – sopran
Natalia Pasiecznik – fortepian
Dorota Lachowicz – mezzosopran
Ewa Pelwecka – fortepian
Pałac w Wilanowie – Sala Uczt godz. 16.00
SEBASTIAN KLONOWIC
Zespół Ars Nova: Agnieszka Obst - fidel, Joanna Nogal – fidel, Paweł Zalewski - viola da gamba, Marcin Zalewski-lutnia, lira korbowa; Krzysztof Owczynik- flety, cynk, cornamuse, dzwonki, Jacek Urbaniak-flety, cornamuse, kierownik artystyczny,
Zespół solistów Subtilior Ensemble:
Anna Krawczyk - sopran, Piotr Olech – alt, Paweł Gołaszewski – tenor, Piotr Zawistowski - bas, kierownik zespołu
WSTĘP WOLNY
Sfinansowano ze środków:
Miasta Stołecznego Warszawy, Samorządu Województwa Mazowieckiego
Muzeum Łazienki Królewskie, Muzeum Pałac w Wilanowie
V FESTIWAL PIEŚNI EUROPEJSKIEJ
6 - 14 czerwca 2009
w ramach IX Letniego Festiwalu Pieśni
Muzeum Łazienki Królewskie - Podchorążówka
w soboty i niedziele o godz. 13.00
Muzeum Pałac w Wilanowie
Sala Uczt
o godz. 16.00
6 czerwca, sobota
Łazienki Królewskie - Podchorążówka
godz. 13.00
PIEŚŃ AUSTRIACKA
Małgorzata Ajdukiewicz - sopran
Witold Żołądkiewicz - baryton
Ewa Pelwecka - fortepian
Gustav Mahler - Des Knaben Wunderhorn
7 czerwca, niedziela
Łazienki Królewskie - Podchorążówka
godz. 13.00
PIEŚŃ ANGIELSKA
Ryszard Cieśla – baryton
Maja Nosowska – fortepian
Paweł Bazan – baryton
Grzegorz Skrobiński – fortepian
Ralph Vaughan Williams – Songs of Travel
Gerald Raphael Finzi – Let Us Garlands Bring (Five Shakespeare songs),
Benjamin Britten
13 czerwca, sobota
Łazienki Królewskie - Podchorążówka
godz. 13.00
PIEŚŃ SZKOCKA
Catherine King - mezzosopran
Elżbieta Mucha – fortepian
Sir John B. McEwan, John McLeod,
Claire Liddell, Francis George Scott
14 czerwca, niedziela
Łazienki Królewskie - Podchorążówka
godz. 13.00
PIEŚŃ AUSTRIACKA
Urszula Kryger – mezzosopran
Krzysztof Szmyt – tenor
Łukasz Hajduczenia – baryton
Jan Stanienda – skrzypce
Lidia Grzanka-Urbaniak – wiolonczela
Katarzyna Jankowska – fortepian
Joseph Haydn – Pieśni szkockie i walijskie
Pałac w Wilanowie – Sala Uczt godz. 16.00
PIEŚŃ WŁOSKA
Jan Monowid – alt,
Artur Janda - bas
Anton Birulya – chitarone
Justyna Rekść-Raubo - wiolonczela
Lilianna Stawarz – klawesyn
Francesco Durante, Benedetto Ferrari, Girolamo Frescobaldi, Sigismondo D`India, Claudio Monteverdi
WSTĘP WOLNY
Przy realizacji Festiwalu wsparcia udzieliły:
Miasto Stołeczne Warszawa, Samorząd Województwa Mazowieckiego
DUSZPASTERSTWO ŚRODOWISK TWÓRCZYCH
VII FESTIWAL PASYJNY
Rozważania Wielkopostne wygłosi
Ks.Wiesław Al. Niewęgłowski – Krajowy Duszpasterz Środowisk Twórczych
Wielki Tydzień 2009
Wielki Tydzień 2009
5 kwietnia, godz. 19.00, Niedziela Palmowa
Wielki Post w muzyce ludu polskiego
ZESPÓŁ POLSKI:
Maria Pomianowska - śpiew, padudla, suka biłgorajska, sarangi; Małgorzata Szarlik - skrzypce żłobione, Bartłomiej Pałyga - śpiew ,bas; Robert Siwak - bębny; Sebastian Wielądek - lira korbowa, flety, duduk
6 kwietnia, godz. 19.00, Wielki Poniedziałek
O krwi najdroższa
utwory renesansowe z tabulatury łowickiej i dawne wielkopostne pieśni kościelne
Zespół ARS NOVA:
Anna Kalka - sopran, Joanna Nogal - fidel, Marcin Zalewski - viola da gamba, Paweł Zalewski - viola da gamba, Krzysztof Owczynik - flety, cornamuse, Jacek Urbaniak - flety, kierownik zespołu
7 kwietnia, godz. 19.00, Wielki Wtorek
Johann Sebastian Bach
Kantaty Ich will den Kreuzstab gerne tragen BWV 54, Ich habe genung BWV 82
Ryszard Cieśla - baryton
Tytus Wojnowicz – obój, Władysław Kłosiewicz – pozytyw,
KWARTET PRIMA VISTA: Krzysztof Bzówka – I skrzypce, Józef Kolinek – II skrzypce,
Dariusz Kisieliński – altówka, Zbigniew Krzymiński – wiolonczela
8 kwietnia, godz. 19.00, Wielka Środa
Joseph Haydn Siedem ostatnich słów Chrystusa na Krzyżu
Andrzej Ferenc – aktor, KWARTET SONORUS: Grzegorz lalek – I skrzypce, Juliusz Żurawski – II skrzypce, Marcin Stefaniuk – altówka, Tomasz Frycz – wiolonczela
TRIDUUM PASCHALNE
udział w Liturgii
9 kwietnia, godz. 19.00, Wielki Czwartek - Wieczerza Pańska
10 kwietnia, godz. 19.00, Wielki Piątek - Liturgia Męki Pańskiej
11 kwietnia, godz. 19.00, Wielka Sobota - Wigilia Paschalna
Koncerty oraz Liturgie Triduum Paschalnego odbędą się
w Kościele Środowisk Twórczych Św. Brata Alberta i Św. Andrzeja Apostoła w Warszawie, Plac Teatralny 18
WSTĘP WOLNY
Drodzy Przyjaciele, Szanowni Państwo
Ukazała się właśnie książka pt.
Będziemy dalej uprawiać ten ogród
25 lat Filharmonii im. Romualda Traugutta 1983 - 2008
Książka zawiera artykuły dotyczące historii Filharmonii im. Traugutta, blisko 130 zdjęć, kalendarium wszystkich koncertów, listę wszystkich wykonawców i zespołów współpracujących z nami w ciągu 25 lat.
Wydawnictwo zawiera również wykaz wszystkich pieśni, wierszy i utworów wykonanych podczas naszych koncertów i festiwali. W publikacji znajdują się również recenzje prasowe z okresu całej naszej działalnośći.
Jest to zebrana historia i dorobek Filharmonii im. Romualda Traugutta.
Rok 2008
FILHARMONIA im. ROMUALDA TRAUGUTTA
Założona przez Tadeusza Kaczyńskiego w 1983 r.
DUSZPASTERSTWO ŚRODOWISK TWÓRCZYCH
II FESTIWAL BOŻONARODZENIOWY
INCARNATUS EST
Pod Patronatem Jego Ekscelencji Księdza Arcybiskupa
Kazimierza Nycza - Metropolity Warszawskiego
26 – 30 grudnia 2008
26 grudnia, piątek godz. 19.00
Kościół Środowisk Twórczych, Plac Teatralny 18
L'enfant est né à Bethléem…
DAWNE KOLĘDY FRANCUSKIE (XIV–XVI w.)
Justyna Bacz – śpiew
Anna Kalka – sopran
Grzegorz Zychowicz – bas
Zespół Ars Nova
Marta Zalewska - skrzypce
Marcin Zalewski – lira korbowa, gitara, lutnia
Paweł Zalewski - viola da gamba
Piotr Zalewski - viola da gamba
Krzyszof Owczynik – flety, cornamuse, opracowanie
Jacek Urbaniak – flety, pomort, opracowanie, kierownik zespołu
***
27 grudnia, sobota godz. 19.00
Kościół Środowisk Twórczych, Plac Teatralny 18
NARODZINY PANA
Chór Cantate Domino z parafii Ofiarowania Pańskiego w Warszawie
pod dyrekcją Adrianny Róży Szmyt
***
28 grudnia, niedziela godz. 17.00
Kościół św. Anny, Krakowskie Przedmieście 64
HEJ TAM SPOD TATER
WIECZÓR KOLĘD GÓRALSKICH I MELODII PODHALAŃSKICH
Tatrzańska Orkiestra Klimatyczna pod dyrekcją Agnieszki Kreiner
Hania Chowaniec-Rybka – śpiew
Dziecięca grupa śpiewacza „Sykowni” z Załucznego
pod kierunkiem Agnieszki Koszarek
***
29 grudnia, poniedziałek godz. 19.00
Kościół Środowisk Twórczych, Plac Teatralny 18
G.F. HAENDEL I G.PH. TELEMANN NA BOŻE NARODZENIE
G.F.Haendel: GLORIA IN EXCELSIS DEO,
Sonata triowa op.5 nr 3, 5 HWV 398 i 400;
G.Ph. Telemann: Kantata Bożonarodzeniowa Am andern Weihnachts Tage
Marta Boberska – sopran,
Dorota Lachowicz – mezzosopran
Zespół Muzyki Dawnej NOVA CASA:
Maria Papuzińska-Uss – skrzypce barokowe
Agnieszka Rychlik – skrzypce barokowe
Jakub Kościukiewicz – wiolonczela barokowa
Ewa Mrowca – klawesyn
***
30 grudnia, wtorek godz. 19.00
Kościół Środowisk Twórczych, Plac Teatralny 18
EDWARD PAŁŁASZ
KOLĘDY I PASTORAŁKI ZE ŚPIEWNIKA
KS. M. M. MIODUSZEWSKIEGO
Anna Radziejewska – mezzosopran
Jarosław Bręk – bas-baryton
Mariusz Rutkowski – fortepian
Patronat radiowy
WSTĘP WOLNY
MY, PIERWSZA BRYGADA
Koncerty w 90. rocznicę odzyskania Niepodległości
3 listopada 2008, poniedziałek godz. 12.00
Narodowy Bank Polski (Sala Grabskiego)
Promocja monet i banknotu 90. rocznica odzyskania Niepodległości
6 listopada 2008, czwartek godz. 18.00
Studio Koncertowe Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego
Udział w widowisku Polonia Rastituta – tak się rodziła niepodległość
7 listopada 2008, piątek godz. 13.30
Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa
im. Romana Turczynowicza w Warszawie
8 listopada 2008, sobota godz. 17.00
Galeria Porczyńskich – Muzeum Kolekcji im. Jana Pawła II
9 listopada 2008, niedziela godz. 19.00
Komorów, Kościół p.w. Narodzenia NMP
(Al. 3 Maja, Komorów, Gmina Michałowice)
11 listopada 2008, wtorek godz. 16.00
Ciechocinek
UROCZYSTY KONCERT
z okazji dwudziestopięciolecia działalności
Filharmonii im. Romualda Traugutta
Zamek Królewski w Warszawie - Sala Wielka
Niedziela 12 października 2008 roku, godz. 18.00
Muzeum Pałac w Wilanowie
Muzeum Historyczne Miasta Stołecznego Warszawy
VIII WIECZORY Z POEZJĄ POLSKĄ
Z udziałem poetów
4 października – 3 listopada 2008
w ramach VIII Wieczorów z Poezją – Salonów Artystycznych
Pałac w Wilanowie
Biała Sala
zawsze w soboty o godz. 16.45 Muzeum Literatury
im. Adama Mickiewicza
(Rynek Starego Miasta 20)
zawsze w poniedziałki o godz. 18.00
4 października, sobota godz. 16.45 6 października, poniedziałek godz. 18.00
JULIA HARTWIG
Danuta Stenka – recytacja
Tomasz Strahl - wiolonczelaĆ
Rainer Maria Rilke i inni w tłumaczeniach Magdaleny Wronckiej-Kreder
Małgorzata Kaczmarska – recytacja
Krzysztof Gosztyła – recytacja
Paweł Zalewski – viola da gamba
Piotr Zalewski – viola da gamba
11 października, sobota godz. 16.45 13 października, poniedziałek godz. 18.00
ERNEST BRYLL
Grzegorz Damięcki – recytacja
Maria Papuzińska-Uss – skrzypce barokowe
Grzegorz Lalek – skrzypce barokowe
Tomas Gösta Tranströmer
w tłumaczeniach Czesława Miłosza
i innych poetów
Krzysztof Globisz – recytacja
Mariusz Rutkowski - fortepian
18 października, sobota godz. 16.45 20 października, poniedziałek godz. 18.00
KRZYSZTOF KARASEK
Andrzej Ferenc – recytacja
Krzysztof Gosztyła – recytacja
Jolanta Sosnowska – piła
Małgorzata Komorowska - harfa
William Shakespeare i inni
w tłumaczeniach Antoniego Libery
Adam Ferency – recytacja
Lilianna Stawarz – klawesyn
Anton Birula - teorba
25 października, sobota godz. 16.45 27 października, poniedziałek godz. 18.00
ANDRZEJ MANDALJAN
Krzysztof Wakuliński – recytacja
Magdalena Warzecha – recytacja
Anna Sikorzak-Olek – harfa
Stanisław Skoczyński – marimba, wibrafon
Anna Achmatowa
w tłumaczeniach Adama Pomorskiego
Teresa Budzisz-Krzyżanowska – recytacja
Andrzej Wróbel – wiolonczela
Edward Wolanin - fortepian
3 listopada, poniedziałek godz. 18.00
ZADUSZKI POETYCKIE
Andrzej Ferenc – recytacja
Krzysztof Gosztyła – recytacja
Artur Pachlewski - klarnet
Sfinansowano ze środków:
Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Miasta Stołecznego Warszawy, Samorządu Województwa Mazowieckiego
WSTĘP WOLNY
Organizatorzy zastrzegają sobie prawo zmian w programie
Wieczór poezji Cypriana Kamila Norwida
pt. Noc tysiączna druga i inne dialogi
24 września 2008, godz. 15.40
w Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Wyszkowie
Wykonawcy:
Andrzej Ferenc - recytacja
Małgorzata Kaczmarska - recytacja
Magdalena Szczepanowska - skrzypce
Piotr Hausenplas - wiolonczela
PROGRAM
FILHARMONIA im. ROMUALDA TRAUGUTTA
Założona przez Tadeusza Kaczyńskiego w 1983 roku
Krzysztof Kur - Dyrektor Ryszard Cieśla - Dyrektor Artystyczny
Muzeum Pałac w Wilanowie
Muzeum Historyczne Miasta Stołecznego Warszawy
II SALONY ARTYSTYCZNE
6 – 29 września 2008
w ramach VIII Wieczorów z Poezją – Salonów Artystycznych
6 września, sobota godz. 16.45
(Sala Uczt) 8 września, poniedziałek godz. 18.00
SALON PERSKI
Poezja i tradycyjna muzyka perska
Wojciech Wysocki – recytacja
ZESPÓŁ DIDAR
Maria Pomianowska – instrumenty smyczkowe, kierownictwo muzyczne
Marta Maślanka – santur
Roozbeh Asadian - kamancze
SALON POŁUDNIOWOAMERYKAŃSKI
Poezja: Pablo Neruda, Gabriel Garcia Márquez,
Garcia Borges
Muzyka: Astor Piazzolla, Maximo Diego Pujol, Thomas Gubitsch, Carlos Gardel, Anselmo Aieto, Egberto Gismonti
Grzegorz Damięcki – recytacja
Klaudiusz Baran – bandeon, Michał Nagy - gitara
13 września, sobota godz. 16.45
(Sala Uczt) 15 września, poniedziałek godz. 18.00
DO LAURY
Francesco Petrarka – Sonety
Muzyka: Girolamo Frescobaldi, Bernardo Pasquini, Giovanni Picchi, Bernardo Storace
Krzysztof Banaszyk – recytacja
Władysław Kłosiewicz – klawesyn
SALON WĘGIERSKI
Poezja m.in.: Sándor Márai, János Arany,
József Attila, János Pilinszky
Muzyka: Bela Bartok, Zoltán Kodály,
Szabolcs Esztenyi – improwizacje na temat Ferenca Liszta
Andrzej Ferenc – recytacja
Szabolcs Esztenyi – fortepian
20 września, sobota godz. 16.45
(Biała Sala) 22 września, poniedziałek godz. 18.00
SALOON AMERYKAŃSKI
Wybór amerykańskiej poezji niepoważnej w tłumaczeniach Stanisława Barańczaka; Muzyka: m.in. George Gershwin, Col Porter, Irvin Berlin, Herbie Hancock, Dave Brubeck
Grzegorz Damięcki – recytacja
Mariusz „Fazi” Mielczarek – saksofon
Mariusz Dubrawski – fortepian
SALON ROSYJSKI
Poezja: Iwan Kryłow, Bułat Okudżawa,
Włodzimierz Wysocki, Michał Zoszczenko
Modest Musorgski – Obrazki z wystawy
Stanisława Celińska – recytacja
Edward Wolanin – fortepian
27 września, sobota godz. 16.45
(Biała Sala) 29 września, poniedziałek godz. 18.00
SALON FRANCUSKI
Poezja: Franciszek Villon, Michel Eyquem de Montaigne
Muzyka m.in.: Marin Marais
Krzysztof Gosztyła – recytacja
Duet OTTOCORDE:
Magdalena Szczepanowska – skrzypce
Piotr Hausenplas – wiolonczela
Tancerze z Państwowej Szkoły Baletowej w Warszawie
SALON HISZPAŃSKI
Poezja z Antologii poezji hiszpańskiej Janusza Strasburgera
Muzyka: m.in.:Francisco Tarrega, Isaac Albéniz,
Enrique Granados
Wojciech Wysocki – recytacja
Grzegorz Mańkowski - gitara
Andrzej Ferenc - Dyrektor literacki
Przy realizacji Festiwalu wsparcia udzieliły:
Miasto Stołeczne Warszawa i Samorząd Województwa Mazowieckiego
WSTĘP WOLNY
Organizatorzy zastrzegają sobie prawo zmian w programie
WARSZAWSKIE DZIECI
Pieśni Powstania Warszawskiego
2 sierpnia 2008, niedziela godz. 19.30
Sanktuarium św. Andrzeja Boboli
Warszawa-Mokotów (ul. Rakowiecka 61)
Wykonawcy:
Barbara Szymańska – sopran
Julita Werszko – sopran
Elżbieta Wróblewska – mezzosopran
Krzysztof Kur – tenor
Mateusz Zajdel – tenor
Łukasz Rosiak – baryton
Remigiusz Łukomski – bas
Maria Gładkowska – aktorka
Maciej Rayzacher – aktor
Ewa Pelwecka – fortepian
Concerto Avenna
Pod kierunkiem Andrzeja Mysińskiego
Ryszard Cieśla – dyrygent
Koncert sfinansowała Dzielnica Mokotów Miasta Stołecznego Warszawy
WARSZAWSKIE DZIECI
Pieśni Powstania Warszawskiego
3 sierpnia 2008, niedziela godz. 13.30
Katedra Warszawsko-Praska pw. św. Floriana
Wykonawcy:
Barbara Szymańska – sopran
Julita Werszko – sopran
Elżbieta Wróblewska – mezzosopran
Krzysztof Kur – tenor
Mateusz Zajdel – tenor
Łukasz Rosiak – baryton
Remigiusz Łukomski – bas
Maria Gładkowska – aktorka
Maciej Rayzacher – aktor
Ewa Pelwecka – fortepian
VIII LETNI FESTIWAL
PIEŚNI KOMPOZYTORÓW POLSKICH
28 czerwca – 20 lipca 2008
w ramach VIII Letniego Festiwalu Pieśni
Podchorążówka – Muzeum Wychodźstwa Polskiego, Łazienki Królewskie
soboty i niedziele o godz. 13.00
Muzeum Pałac w Wilanowie
Oranżeria
soboty o godz. 16.00; niedziele o godz. 15.00
28 czerwca, sobota
Podchorążówka – Łazienki Królewskie godz. 13.00
KAROL SZYMANOWSKI
Anna Radziejewska – mezzosopran
Mariusz Rutkowski - fortepian
Pałac w Wilanowie – Oranżeria godz. 16.00
GRAŻYNA BACEWICZ
Dorota Lachowicz – mezzosopran
Michał Lisiewicz – skrzypce,
Ewa Pelwecka - fortepian
29 czerwca, niedziela
Podchorążówka – Łazienki Królewskie godz. 13.00
MACIEJ MAŁECKI
Eliza Dżyga – sopran,
Paweł Bazan – baryton
Katarzyna Bienias – fortepian,
Maciej Małecki – fortepian
Pałac w Wilanowie – Oranżeria godz. 15.00
FELIKS NOWOWIEJSKI
Bennonitae Cantantes
Piotr Wilczyński – kierownictwo muzyczne
5 lipca, sobota
Podchorążówka – Łazienki Królewskie godz. 13.00
STANISŁAW MONIUSZKO
Elżbieta Wróblewska – mezzosopran,
Michał Partyka – baryton,
Dagmara Dudzińska – fortepian,
Joanna Zaremba – fortepian
Pałac w Wilanowie – Oranżeria godz. 16.00
ALEKSANDER TANSMAN/SZYMON LAKS
Jadwiga Skoczylas – sopran
Witold Wołoszyński - fortepian
6 lipca, niedziela
Podchorążówka – Łazienki Królewskie godz. 13.00
ARYSTOKRACI
ANTONI RADZIWIŁŁ,
KAZIMIERZ LUBOMIRSKI,
ZOFIA Z CHODKIEWICZÓW OSSOLIŃSKA,
MICHAŁ KLEOFAS OGIŃSKI,
WIKTOR KAŻYŃSKI
Dorota Lachowicz – mezzosopran
Sylwester Smulczyński – tenor
Viola Łabanow – fortepian
Pałac w Wilanowie – Oranżeria godz. 15.00
IGNACY JAN PADEREWSKI
Urszula Kryger – mezzosopran
Mateusz Zajdel – tenor
Katarzyna Jankowska – fortepian
12 lipca, sobota
Podchorążówka – Łazienki Królewskie godz. 13.00
MIECZYSŁAW KARŁOWICZ
Artur Ruciński – baryton
Anna Marchwińska – fortepian
Pałac w Wilanowie – Oranżeria godz. 16.00
LUDOMIR RÓŻYCKI
Lilianna Zalesińska – mezzosopran
Piotr Szymanowicz – fortepian
13 lipca, niedziela
Podchorążówka – Łazienki Królewskie godz. 13.00
FRYDERYK CHOPIN/PAULINA VIARDOT
Małgorzata Olejniczak – sopran
Marcin Kozieł – fortepian
Pałac w Wilanowie – Oranżeria godz. 15.00
FRYDERYK CHOPIN
Ewa Biegas – sopran
Przemysław Firek – bas
Grzegorz Biegas – fortepian
19 lipca, sobota
Podchorążówka – Łazienki Królewskie godz. 13.00
Leopold Julian Kronenberg / Władysław Kronenberg
(Władysław Wieniec)
Iwona Kowalkowska – sopran
Zdzisław Kordyjalik – tenor
Ewa Pelwecka – fortepian
Pałac w Wilanowie – Oranżeria godz. 16.00
STANISŁAW MONIUSZKO
Anna Wierzbicka – sopran
Dariusz Machej – bas
Beata Szebesczyk – fortepian
20 lipca, niedziela
Podchorążówka – Łazienki Królewskie godz. 13.00
ANDRZEJ DUTKIEWICZ
Łucja Szablewska – sopran,
Tomasz Garbarczyk – tenor,
Tomasz Piętak – baryton,
Michał Kornacki - fortepian
Beata Klatka – flet
Stanisław Skoczyński – perkusja
Pałac w Wilanowie – Oranżeria godz. 15.00
KAROL SZYMANOWSKI
Krzysztof Szmyt – tenor,
Adam Zdunikowski – tenor
Dagmara Dudzińska – fortepian
Sfinansowano ze środków:
Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Miasta Stołecznego Warszawy, Samorządu Województwa Mazowieckiego
IV FESTIWAL PIEŚNI EUROPEJSKIEJ
7 - 22 czerwca 2008
w ramach VIII Letniego Festiwalu Pieśni
Podchorążówka – Muzeum Wychodźstwa Polskiego, Łazienki Królewskie
w soboty i niedziele o godz. 13.00
Muzeum Pałac w Wilanowie
Oranżeria
soboty i niedziele o godz. 16.00
7 czerwca, sobota
PIEŚŃ AUSTRIACKA
Robert Gierlach – bas-baryton
Dagmara Dudzińska – fortepian
Franz Schubert Schwanengesang D957
PIEŚŃ DUŃSKA
Susanne Bungaard – sopran
Mette Christensen – fortepian
Christoph Ernst Friedrich Weyse, Niels W.Gade,
Peter Heise Dyvekes Sange, Carl Nielsen, P.E.Langemùller, Poul Schierbeck, Erik Bach
8 czerwca, niedziela
PIEŚŃ ANGIELSKA
Anna Radziejewska – mezzosopran
Jan Monowid – kontratenor
Mariusz Rutkowski – fortepian
Benjamin Britten (A Charm of Lullabies op.41,
Songs and Proverbs of William Blake op.74
Henry Purcell Orpheus Britannicus
opr.Benjamin Britten i Peter Pears)
PIEŚŃ FRANCUSKA
Katarzyna Suska – mezzosopran
Maciej Zagórski – fortepian
Claude Debussy, Albert Roussel, Gabriel Fauré
14 czerwca, sobota
PIEŚŃ ROSYJSKA
Urszula Kryger – mezzosopran
Krzysztof Szmyt – tenor
Łukasz Hajduczenia – baryton
Katarzyna Jankowska – fortepian
Michaił Glinka, Piotr Czajkowski, Siergiej Rachmaninow
PIEŚŃ SERBSKA
Biljana Staffansson – sopran
Ljiljana Jovanovic - sopran
Milica Staaf – fortepian
Miloje Milojević, Petar Konjović, Dušan Radić
Budimir Gajić, Stanislav Binički, Petar Krstić
15 czerwca, niedziela
PIEŚŃ CZESKA
Marta Vavrova - sopran
Daniela Hlinková – fortepian
Antonin Dvořák, Bedřich Smetana,
Bohuslav Martinů, Leoš Janáček
PIEŚŃ ROSYJSKA
Olga Pasiecznik – sopran
Natalia Pasiecznik – fortepian
Modest Musorgski- cykl Dietskaja, Michaił Glinka, Cezar Kui, Nikołaj Rimski-Korsakow, Piotr Czajkowski
21 czerwca, sobota
PIEŚŃ NIEMIECKA
Agnieszka Kozłowska – sopran
Agnieszka Lipska – mezzosopran
Marta Jarczewska – fortepian
Felix Mendelssohn-Bartholdy
PIEŚŃ ANGIELSKA
Anna Karasińska – sopran
Krzysztof Szmyt – tenor
Zespół Canor Anticus:
Marcin Zalewski – lutnia
Piotr Zalewski – viola da gamba
Paweł Zalewski – viola da gamba
John Dowland, Henry Purcell, John Hingeston,
Henry VIII, Matthew Locke
22 czerwca, niedziela
PIEŚŃ SŁOWACKA
Piotr Łykowski – kontrateno
Anna Rutkowska-Schock – fortepian
Eugen Suchoň, Rico Kafenda, Tibor Andrašovan,
Mikuláš Schneider-Trnavský
PIEŚŃ NIEMIECKA
Anna Mikołajczyk – sopran
Robert Cieśla – tenor
Beata Szebesczyk – fortepian
Robert Schumann (Dichterliebe op.39;
Frauenliebe und Leben op.42)
WSTĘP WOLNY
Przy realizacji Festiwalu wsparcia udzieliły:
Miasto Stołeczne Warszawa, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Samorząd Województwa Mazowieckiego
Drodzy Filharmonicy,
Słuchacze naszych koncertów, festiwali i Przyjaciele
W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego
spłonął Kościół Środowisk Twórczych
przy Placu Teatralnym w Warszawie -
Świątynia, w której modliliśmy się i w której organizowaliśmy od lat nasze koncerty i Festiwale.
Zniszczenia są ogromne, choć jeszcze przez pewien czas nie da się ich oszacować.
Wiadomo na pewno, że będzie potrzebny generalny remont wnętrza Kościoła, a niektóre dzieła sztuki straciliśmy bezpowrotnie.
Teraz stoi przed nami zadanie odbudowania naszej Świątyni.
Od czwartku 27 marca, po zakończeniu oględzin przez policję i prokuraturę, potrzebne będą każde ręce do pracy przy wstępnym czyszczeniu z sadzy i popiołu.
Wielu prac nie jesteśmy jednak w stanie wykonać sami. Muszą je zrobić specjalistyczne ekipy budowlane, trzeba będzie na nowo wyposażyć Kościół, salę i Kancelarię.
Na to wszystko potrzebne są pieniądze.
Zwracamy się, w porozumieniu z Duszpasterzem Środowisk Twórczych - Księdzem Wiesławem Niewęgłowskim, do Was wszystkich Filharmonicy, Słuchacze naszych koncertów, festiwali i Przyjaciele
o wpłacanie darowizn na odbudowę Kościoła na konto
Rektoratu Kościoła Duszpasterstwa Środowisk Twórczych
68 1240 1037 1111 0000 0692 1864
(PEKAO I O. Warszawa)
Przekażcie prosimy tę informację swoim bliskim i znajomym
Liczymy na Waszą ofiarność.
Krzysztof Kur i Ryszard Cieśla
Filharmonia im. Romualda Traugut
DUSZPASTERSTWO ŚRODOWISK TWÓRCZYCH
VI FESTIWAL PASYJNY
Pod Patronatem
Jego Eminencji Księdza Kardynała Józefa Glempa – Prymasa Polski
oraz Jego Ekscelencji Księdza Arcybiskupa
Kazimierza Nycza – Metropolity Warszawskiego
Rozważania Wielkopostne wygłosi
Ks.Wiesław Al. Niewęgłowski – Krajowy Duszpasterz Środowisk Twórczych
Wielki Tydzień 2008
16 marca, Niedziela Palmowa
godz. 16.00 Świątynia Bożej Opatrzności (Kaplica)
Warszawa-Wilanów, ul. Księdza Kardynała Augusta Hlonda 1 (dawniej ul. F. Klimczaka)
Gorzkie żale przybywajcie
Agnieszka Hauzer – sopran,
Krzysztof Kur – tenor,
Zespół Muzyki Dawnej Canor Anticus:
Natalia Moszumańska – skrzypce barokowe,
Piotr Zalewski – viola da gamba basowa,
Wojciech Zalewski – violone,
Marcin Zalewski – viola da gamba sopranowa i tenorowo-basowa, lira korbowa, kierownictwo muzyczne
godz. 19.00, Kościół Środowisk Twórczych
Plac Teatralny 18
Girolamo Abos – Stabat Mater (Prawykonanie polskie),
Arcangelo Corelli – Sonata da chiesa op.3,
Georg Philipp Telemann - Kantata nr 18 Am Sonntage Judica, Kantata nr 19 Auf Palmarum (na Niedzielę Palmową)
Marta Boberska – sopran,
Dorota Lachowicz - mezzosopran,
Anna Mikołajczyk – sopran,
Zespół Muzyki Dawnej NOVA CASA:
Maria Papuzińska-Uss – skrzypce barokowe,
Agnieszka Rychlik – skrzypce barokowe,
Michał Druś – altówka barokowa,
Jakub Kościukiewicz – wiolonczela barokowa,
Ewa Mrowca – klawesyn,
Anton Birula – teorba
17 marca, Wielki Poniedziałek
godz. 19.00, Kościół Środowisk Twórczych
(Plac Teatralny 18)
Tristis est anima mea Koncert pieśni pasyjnych
Warszawski Chór Międzyuczelniany
Anna Woźniak – sopran,
Krzysztof Garstka – pozytyw,
Janusz Dąbrowski - dyrygent
godz. 19.00, Kościół Matki Bożej Saletyńskiej w Starych Włochach
ul. Popularna 46
Przydrożny krzyż – Poezja pasyjna
Andrzej Ferenc,
Krzysztof Gosztyła,
Zespół Ars Nova:
Joanna Nogal – fidel,
Marcin Zalewski – lira korbowa, viola da gamba,
Krzysztof Owczynik – flety, cornamuse, fujarki,
Jacek Urbaniak – flety, cornamuse, gemshorn, kołatki, kierownictwo muzyczne
18 marca, Wielki Wtorek
godz. 19.00, Kościół Środowisk Twórczych
Plac Teatralny 18
Carmina Crucis Stanisław Moryto/Ernest Bryll
Stanisław Skoczyński – perkusja, Andrzej Ferenc – recytacja
godz. 19.00, Kościół Świętego Michała Archanioła na Mokotowie
ul. Puławska 95
Wielki Post w życiu ludu polskiego
Zespół Polski:
Maria Pomianowska – śpiew, fidel płocka, suka biłgorajska, sarangi, kierownictwo artystyczne,
Marta Maślanka – cymbały,
Małgorzata Szarlik – skrzypce żłobione,
Robert Siwak – bębny,
Bartłomiej Pałyga – bas, śpiew
19 marca, Wielka Środa
godz. 20.00, Bazylika Świętego Krzyża
Krakowskie Przedmieście 3
Antonin Dvorak – Stabat Mater
Agnieszka Kozłowska – sopran,
Anna Lubańska – mezzosopran,
Jerzy Knetig – tenor,
Jarosław Bręk – bas-baryton
Chór Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego,
Polska Orkiestra Radiowa,
ks.Kazimierz Szymonik – przygotowanie chóru,
Tadeusz Kozłowski - dyrygent
TRIDUUM PASCHALNE
udział w Liturgii
20 marca, godz. 19.00, Wielki Czwartek
- Wieczerza Pańska, Kościół Środowisk Twórczych
Mulierum Schola Gregoriana CLAMAVERUNT IUSTI
Michał Sławecki – kierownictwo muzyczne
21 marca, godz. 19.00, Wielki Piątek
- Liturgia Męki Pańskiej, Kościół Środowisk Twórczych
Schola Gregoriańska
Piotr Maculewicz – kierownictwo muzyczne
22 marca, godz. 19.00, Wielka Sobota
- Wigilia Paschalna, Kościół Środowisk Twórczych
Zespół Wokalny BENNONITAE CANTANTES, Piotr Wilczyński – kierownictwo muzyczne
Przy realizacji Festiwalu wsparcia udzieliły:
Miasto Stołeczne Warszawa, Samorząd Województwa Mazowieckiego
Rok 2007
FILHARMONIA im. ROMUALDA TRAUGUTTA
Założona przez Tadeusza Kaczyńskiego w 1983 roku
Krzysztof Kur - Dyrektor Ryszard Cieśla - Dyrektor Artystyczny
DUSZPASTERSTWO ŚRODOWISK TWÓRCZYCH
V FESTIWAL PASYJNY
Pod Patronatem
Jego Eminencji Księdza Kardynała Józefa Glempa – Prymasa Polski
oraz
Jego Ekscelencji Księdza Arcybiskupa Kazimierza Nycza – Metropolity Warszawskiego
Rozważania Wielkopostne wygłosi
Ks.Wiesław Al. Niewęgłowski – Krajowy Duszpasterz Środowisk Twórczych
Wielki Tydzień 2007
1 kwietnia, godz. 19.00, Niedziela Palmowa
Muzyka kompozytorów niemieckiego baroku na Wielki Tydzień
Jadwiga Rappé – alt, Julita Mirosławska - sopran, Narol Baroque: Agata Sapiecha – skrzypce barokowe, Anna Jóźwiak – skrzypce barokowe, Michał Druś – altówka barokowa, Piotr Raichert – altówka, Marcin Zalewski – viola da gamba, Władysław Kłosiewicz – pozytyw, kierownictwo artystyczne
2 kwietnia, godz. 19.00, Wielki Poniedziałek
Luigi Boccherini Stabat Mater
Justyna Stępień – sopran, Kwartet Prima Vista: Krzysztof Bzówka – I skrzypce, Józef Kolinek – II skrzypce, Dariusz Kisieliński – altówka, Jerzy Muranty - wiolonczela, Paweł Pańta - kontrabas
3 kwietnia, godz. 19.00, Wielki Wtorek
Przydrożny krzyż - Poezja pasyjna
Andrzej Ferenc, Krzysztof Gosztyła, Magdalena Szczepanowska - skrzypce
4 kwietnia, godz. 20.00, Wielka Środa, Bazylika Świętego Krzyża
Lament śmierci Pana Zbawiciela
Barbara Szczerbaczewicz – sopran, Anna Krawczuk – mezzosopran, Ewelina Rzezińska – alt,
Michał Sławecki – organy, Anna Fijałkowska - fortepian
Chór Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego, ks. Kazimierz Szymonik - dyrygent
TRIDUUM PASCHALNE
udział w Liturgii
5 kwietnia, godz. 19.00, Wielki Czwartek - Wieczerza Pańska
Henryk Talar
Michaił Bułhakow Poncjusz Piłat – kaźń
Studenci Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie
6 kwietnia, godz. 19.00, Wielki Piątek - Liturgia Męki Pańskiej
Virum Schola Gregoriana Universitas Cardinalis Stephani Wyszyński
Michał Sławecki – kierownictwo muzyczne
7 kwietnia, godz. 19.00, Wielka Sobota - Wigilia Paschalna
Studenci Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie
Koncerty od Niedzieli Palmowej do Wielkiego Wtorku oraz Liturgie Triduum Paschalnego odbędą się
w Kościele Środowisk Twórczych Św. Brata Alberta i Św. Andrzeja Apostoła w Warszawie, Plac Teatralny 18
Koncert w Wielką Środę odbędzie się w Bazylice Świętego Krzyża w Warszawie, Krakowskie Przedmieście 3
WSTĘP WOLNY
WITAJ MAJOWA JUTRZENKO
Konstytucja 3 Maja w pieśni i piosence
3 maja 2007
godz. 11.50 Kościół pw. Józefa Oblubieńca
Warszawa, ul. Sosnkowskiego 34 (Ursus)
godz. 18.00 Kościół Środowisk Twórczych
Warszawa, Plac Teatralny 20
wykonawcy:
Dorota Późniecka - sopran
Dorota Lachowicz - mezzosopran
Krzysztof Kur - tenor
Ryszard Cieśla - baryton
Krzysztof Gosztyła - aktor
Ewa Pelwecka - fortepian
III FESTIWAL PIEŚNI EUROPEJSKIEJ
9 - 17 czerwca 2007
Podchorążówka
Muzeum Wychodźstwa Polskiego, Łazienki Królewskie
w soboty i niedziele o godz. 13.00
Pałac w Wilanowie
Biała Sala
w soboty o godz. 16.30
9 czerwca, sobota
PIEŚŃ FRANCUSKA
Jerzy Artysz – baryton
Aneta Łukaszewicz – mezzosopran
Katarzyna Jankowska – fortepian
Michał Borzykowski – wiolonczela
Joanna Gatniejewska - flet
Maurice Ravel Chansons Madecasse,
Deux Melodies Hebraique, Don Quichotte à Dulcinée.
PIEŚŃ NIEMIECKA
Anna Lubańska – mezzosopran
Dagmara Dudzińska - fortepian
Johannes Brahms, Richard Strauss
Robert Schumann (Frauenliebe und Leben op.42)
10 czerwca, niedziela
PIEŚŃ AUSTRIACKA
Krzysztof Szmyt - tenor
Katarzyna Jankowska - fortepian
Franz Schubert Die schöne Müllerin
16 czerwca, sobota
PIEŚŃ FIŃSKA
Olga Pasiecznik - sopran
Natalia Pasiecznik - fortepian
Jean Sibelius
(m. in. 6 pieśni op.88)
PIEŚŃ ANGIELSKA
Anna Radziejewska - mezzosopran
Jan Monowid - kontratenor
Mariusz Rutkowski - fortepian
Benjamin Britten
(A Charm of Lullabies op.41,
Songs and Proverbs of William Blake op.74
Henry Purcell Orpheus Britannicus
opr.Benjamin Britten i Peter Pears)
17 czerwca, niedziela
PIEŚŃ WĘGIERSKA
Urszula Jankowska - sopran
Katarzyna Jankowska - fortepian
Ferenc Liszt, Béla Bartók, Zoltán Kodály
WSTĘP WOLNY
Przy realizacji Festiwalu wsparcia udzieliły:
Miasto Stołeczne Warszawa i Samorząd Województwa Mazowieckiego
VII LETNI FESTIWAL PIEŚNI KOMPOZYTORÓW POLSKICH
23 czerwca - 15 lipca 2007
Koncerty w każdą sobotę i niedzielę:
Podchorążówka
Muzeum Wychodźstwa Polskiego, Łazienki Królewskie
Muzeum Pałac w Wilanowie
23 czerwca, sobota
Podchorążówka – Łazienki Królewskie
godz. 13.00
MIECZYSŁAW KARŁOWICZ
Marcin Bronikowski – baryton,
Ella Susmanek – fortepian
Pałac w Wilanowie – Biała Sala
godz. 16.30
FRYDERYK CHOPIN
Urszula Kryger – mezzosopran,
Katarzyna Jankowska - fortepian
24 czerwca, niedziela
Podchorążówka – Łazienki Królewskie
godz. 13.00
TADEUSZ SZELIGOWSKI/HENRYK CZYŻ
Romuald Tesarowicz – bas,
Danuta Antoszewska – fortepian
Pałac w Wilanowie – Biała Sala
godz. 18.30
KRYSTIAN KIEŁB
Piotr Łykowski – kontratenor,
Anna Rutkowska-Schock - fortepian
30 czerwca, sobota
Podchorążówka – Łazienki Królewskie
godz. 13.00
AUGUST FRYDERYK DURANOWSKI
IGNACY FELIKS DOBRZYŃSKI
Wanda Laddy – sopran,
Jerzy Żak – gitara romantyczna
Pałac w Wilanowie – Oranżeria
godz. 15.00
STANISŁAW MONIUSZKO
Aleksandra Bubicz – sopran,
Jerzy Ostapiuk – bas
Beata Szebesczyk - fortepian
1 lipca, niedziela
Podchorążówka – Łazienki Królewskie
godz. 13.00
MICHAŁ LUDOMIR ROGOWSKI
Małgorzata Olejniczak – sopran
Joanna Dobrakowska - mezzosopran
Marcin Kozieł - fortepian
Pałac w Wilanowie – Oranżeria
godz. 15.00
WACŁAW Z SZAMOTUŁ
Bennonitae Cantantes
Piotr Wilczyński – kierownictwo muzyczne
7 lipca, sobota
Podchorążówka – Łazienki Królewskie
godz. 13.00
STANISŁAW NIEWIADOMSKI
Iwona Kowalkowska – sopran,
Krzysztof Szmyt - tenor
Aleksandra Fudali-Matusewicz – fortepian
Ewa Pelwecka - fortepian
Pałac w Wilanowie – Oranżeria
godz. 15.00
IGNACY JAN PADEREWSKI
Anna Radziejewska – mezzosopran
Beata Szebesczyk - fortepian
8 lipca, niedziela
Podchorążówka – Łazienki Królewskie
godz. 13.00
FRYDERYK CHOPIN
Dorota Lachowicz – mezzosopran,
Robert Gierlach - bas-baryton
Ewa Pelwecka - fortepian
Pałac w Wilanowie – Oranżeria
godz. 15.00
MIECZYSŁAW KARŁOWICZ
Dorota Lachowicz - mezzosopran
Ryszard Cieśla - baryton
Dagmara Dudzińska - fortepian
14 lipca, sobota
Podchorążówka – Łazienki Królewskie
godz. 13.00
STANISŁAW MONIUSZKO
Jadwiga Postrożna – mezzosopran
Tadeusz Pszonka – tenor
Ekaterina Outerberguer - fortepian
Pałac w Wilanowie – Oranżeria
godz. 15.00
KAROL SZYMANOWSKI
Anna Karasińska – sopran,
Anna Radziejewska – mezzosopran
Krystyna Borucińska-Żarnecka – fortepian
Dagmara Dudzińska - fortepian
15 lipca, niedziela
Podchorążówka – Łazienki Królewskie
godz. 13.00
KAROL SZYMANOWSKI
Olga Pasiecznik – sopran,
Natalia Pasiecznik - fortepian
Pałac w Wilanowie – Oranżeria
godz. 15.00
BENEDYKT KONOWALSKI
Anna Mikołajczyk – sopran,
Ryszard Cieśla – baryton
Paweł Ławreszuk – bas,
Sapiecha-Sroczyńska - altówka
Edward Wolanin – fortepian
29 lipca 2007 godz. 19.00, Niedziela
Kośćiół pw. Św. Michała Archanioła
ul. Puławska 95
WARSZAWSKIE DZIECI
Pieśni Powstania Warszawskiego
Wykonawcy:
Barbara Misiaszek – sopran
Elżbieta Wróblewska – mezzosopran
Krzysztof Kur – tenor
Ryszard Cieśla – baryton
Ewa Pelwecka – fortepian
Małgorzata Rożniatowska – aktorka
Koncert sfinansowała
Dzielnica Mokotów Miasta Stołecznego Warszawy
WSTĘP WOLNY
SALONY ARTYSTYCZNE
MUZYKA I LITERATURA NA STARÓWCE
10 – 24 września 2007
Muzeum Historyczne m.st. Warszawy
Rynek Starego Miasta 42, Warszawa
10 września 2007
poniedziałek godz. 18.00
SALON PETERSBURSKI
Aleksander Puszkin – Eugeniusz Oniegin
Piotr Czajkowski i Sergiusz Rachmaninow – pieśni i arie
Andrzej Ferenc – recytacja,
Anna Lubańska – mezzosopran
Dagmara Dudzińska - fortepian
13 września 2007
czwartek godz. 18.00
SALOON AMERYKAŃSKI
Wybór amerykańskiej poezji niepoważnej
w tłumaczeniach Stanisława Barańczaka
Muzyka: m.in. George Gershwin, Col Porter, Irvin Berlin,
Herbie Hancock, Dave Brubeck
Grzegorz Damięcki – recytacja,
Mariusz Dubrawski – fortepian
Mariusz „Fazi” Mielczarek - saksofon
17 września 2007
poniedziałek godz. 18.00
SALON WIEDEŃSKI
Franz Schubert Winterreise op.89
Wilhelm Müller – poezja
Ryszard Cieśla – baryton,
Dagmara Dudzińska – fortepian
Krzysztof Gosztyła – recytacja
20 września 2007
czwartek godz. 18.00
NA ANGIELSKIM DWORZE
William Shakespeare – monologi
Muzyka: John Dowland, Hery Purcell, William Byrd
oraz kompozytorzy ze zbioru Elisabeth Rogers Book
Krzysztof Wakuliński – recytacja
Lilianna Stawarz – klawesyn,
Anton Birula – lutnia, teorba
24 września 2007
poniedziałek godz. 18.00
DO LAURY
Francesco Petrarka – Sonety
Muzyka: Girolamo Frescobaldi, Bernardo Pasquini,
Giovanni Picchi, Bernardo Storace
Krzysztof Banaszyk – recytacja
Władysław Kłosiewicz – klawesyn
Andrzej Ferenc
Dyrektor literacki
Festiwal sfinansowało
Miasto Stołeczne Warszawa
PATRONAT RADIOWY
JESIENNE WIECZORY Z POEZJĄ
W REMBERTOWIE
3 – 24 października 2007
Rembertów
Sala Kolumnowa Urzędu Dzielnicy Rembertów
Miasta Stołecznego Warszawy
Al. Generała A. Chruściela „Montera” 28
3 października 2007 godz. 19.00, środa
ADAM MICKIEWICZ
Andrzej Ferenc – recytacja
„Zespół Polski”
Maria Pomianowska – fidel płocka, suka biłgorajska
Małgorzata Szarlik - skrzypce
Marta Maślanka – cymbały
Bartłomiej Pałyga – basy
Robert Siwak – instrumenty perkusyjne
10 października 2007 godz. 19.00, środa
MARIAN HEMAR
Grzegorz Damięcki – recytacja
Krzysztof Kur – tenor
Ryszard Cieśla – baryton
Anna Cieśla – śpiew
Mariusz Dubrawski – fortepian
17 października 2007 godz. 19.00, środa
KONSTANTY ILDEFONS GAŁCZYŃSKI
Krzysztof Wakuliński – recytacja
Magdalena Szczepanowska – skrzypce
Piotr Hausenplas – wiolonczela
24 października 2007 godz. 19.00, środa
JULIAN TUWIM
Krzysztof Gosztyła – recytacja
Artur Pachlewski – klarnet
Cykl sfinansowała Dzielnica Rembertów Miasta Stołecznego Warszawy
FILHARMONIA im. ROMUALDA TRAUGUTTA jest współorganizatorem Jesiennych Wieczorów z Poezją w Rembertowie
Wieczór poezji Cypriana Kamila Norwida
pt. Noc tysiączna druga i inne dialogi
26 października 2007, piatek, godz. 18.00
w Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Wyszkowie
Wykonawcy:
Andrzej Ferenc - recytacja
Małgorzata Kaczmarska - recytacja
Magdalena Szczepanowska - skrzypce
Piotr Hausenplas - wiolonczela
PROGRAM
VII WIECZORY Z POEZJĄ POLSKĄ
29 września – 27 października 2007
Pałac w Wilanowie
zawsze w soboty o godz. 16.30
Muzeum Literatury
im. Adama Mickiewicza
Rynek Starego Miasta 20
zawsze w poniedziałki o godz. 18.00
29 września, sobota
godz. 16.30 (Biała Sala)
1 października, poniedziałek
godz. 18.00
LISTY JANA III SOBIESKIEGO
I MARYSIEŃKI
Krzysztof Kowalewski – recytacja
Agnieszka Suchora – aktorka
Barokowy kwartet puzonowy w składzie:
Piotr Dąbrowski, Roman Miller
Robert Krajewski, Piotr Wawreniuk
POECI MŁODEJ POLSKI
Krzysztof Gosztyła – recytacja
Ryszard Cieśla – baryton
Maja Nosowska – fortepian
6 października, sobota
godz. 16.30 (Sala Uczt)
8 października, poniedziałek
godz. 18.00
KONSTANTY ILDEFONS GAŁCZYŃSKI
Krzysztof Wakuliński – recytacja
Magdalena Szczepanowska – skrzypce
Piotr Hausenplas – wiolonczela
MIRON BIAŁOSZEWSKI
Barbara Dziekan – recytacja
Krzysztof Ścierański – gitara
13 października, sobota
godz. 16.30 (Biała Sala)
15 października, poniedziałek
godz. 18.00
MIŁOŚĆ...
Wiersze polskich poetek
Marta Lipińska – recytacja
Anna Karasińska – sopran
Marcin Zalewski – lutnia
ERNEST BRYLL
Andrzej Ferenc – recytacja
Filip Wojciechowski – fortepian
27 października, sobota
godz. 16.30 (Biała Sala)
22 października, poniedziałek
godz. 18.00
ZADUSZKI POETYCKIE
Andrzej Ferenc – recytacja
Krzysztof Gosztyła – recytacja
Tomasz Strahl – wiolonczela
MIŁOŚĆ...
Wiersze polskich poetek
Marta Lipińska – recytacja
Anna Karasińska – sopran
Marcin Zalewski – lutnia
Andrzej Ferenc
Dyrektor literacki
Przy realizacji Festiwalu wsparcia udzieliły:
Miasto Stołeczne Warszawa i Samorząd Województwa Mazowieckiego
PATRONAT RADIOWY
DUSZPASTERSTWO ŚRODOWISK TWÓRCZYCH
FESTIWAL BOŻONARODZENIOWY
INCARNATUS EST
Pod Patronatem
Jego Ekscelencji Księdza Arcybiskupa Kazimierza Nycza – Metropolity Warszawskiego
26 – 30 grudnia 2007
26 grudnia, środa godz. 19.00 Kościół Środowisk Twórczych
MUZYKA FRANCUSKIEGO BAROKU NA BOŻE NARODZENIE
Marta Boberska – sopran,
Julita Mirosławska – sopran,
Narol Baroque
Władysław Kłosiewicz – pozytyw, kierownictwo artystyczne
27 grudnia, czwartek godz. 19.00 Kościół Środowisk Twórczych
POLSKIE KOLĘDY ZNANE I ZAPOMNIANE
Zespół Polski:
Maria Pomianowska – fidel płocka, suka biłgorajska, śpiew, kierownictwo artystyczne;
Małgorzata Szarlik – skrzypce żłobione,
Marta Maślanka – cymbały,
Bartłomiej Pałyga – basy, śpiew
Robert Siwak – instrumenty perkusyjne
28 grudnia, piątek godz. 19.00 Kościół Środowisk Twórczych
WIECZÓR KOLĘD PATRIOTYCZNYCH
Według scenariusza Tadeusza Kaczyńskiego.
Filharmonia im. Romualda Traugutta:
Dorota Późniecka – sopran,
Anna Lubańska – mezzosopran,
Krzysztof Kur – tenor,
Ryszard Cieśla – baryton,
Anna Cieśla – śpiew,
Ewa Pelwecka – fortepian,
Maxymilian Bylicki – fortepian, organy;
Marcin Zalewski – gitara,
Małgorzata Rożniatowska – aktorka,
Andrzej Ferenc – aktor
29 grudnia, sobota godz. 19.00 Kościół Środowisk Twórczych
POLSKIE KOLĘDOWANIE
Anna Mikołajczyk – sopran,
Aneta Łukaszewicz – mezzosopran
Justyna Baran – skrzypce,
Tomasz Grabuś – wiolonczela
Mariusz Dubrawski – fortepian, aranżacje, kierownictwo muzyczne;
Andrzej Ferenc - aktor
30 grudnia, niedziela godz. 17.00 Kościół św. Anny
Johann Sebastian Bach WEIHNACHTS ORATORIUM (Wybór)
Agnieszka Kozłowska – sopran,
Anna Radziejewska – mezzosopran,
Mirosław Borczyński - bas
Concerto Avenna pod dyrekcją Andrzeja Mysińskiego
Patronat Radiowy:
Koncerty od 26 do 29 grudnia odbędą się w Kościele Środowisk Twórczych Św. Brata Alberta i Św. Andrzeja Apostoła w Warszawie, Plac Teatralny 18
Koncert 30 grudnia odbędzie się w Kościele św. Anny, Krakowskie Przedmieście 64
Rok 2006
FILHARMONIA im. ROMUALDA TRAUGUTTA
Założona przez Tadeusza Kaczyńskiego w 1983 roku
Krzysztof Kur - Dyrektor Ryszard Cieśla - Dyrektor Artystyczny
VI WIECZORY Z POEZJĄ POLSKĄ
25 września – 21 października 2006
Muzeum Literatury
im. Adama Mickiewicza
Rynek Starego Miasta 20
zawsze w poniedziałki o godz. 18.00
Oranżeria
Pałacu w Wilanowie
zawsze w soboty o godz. 16.30
25 września, poniedziałek
godz. 18.00
30 września, sobota
godz. 16.30
KAZIMIERA IŁŁAKOWICZÓWNA
Zofia Kucówna – recytacja
Magdalena Szczepanowska – skrzypce
Piotr Hausenplas - wiolonczela
MARIAN HEMAR
Grzegorz Damięcki - recytacja
Dorota Curyłło - sopran
Krzysztof Kur – tenor
Ryszard Cieśla – baryton
Mariusz Dubrawski - fortepian
2 października, poniedziałek
godz. 18.00
7 października, sobota
godz. 16.30
STANISŁAW GROCHOWIAK
Krzysztof Wakuliński – recytacja
Rafał Grząka - akordeon
CZESŁAW MIŁOSZ
Krzysztof Gosztyła – recytacja
Tomasz Kaszubowski – gitara
Paweł Nawara - gitara
9 października, poniedziałek
godz. 18.00
14 października, sobota
godz. 16.30
MARIAN HEMAR
Grzegorz Damięcki - recytacja
Dorota Curyłło - sopran
Krzysztof Kur – tenor
Ryszard Cieśla – baryton
Mariusz Dubrawski - fortepian
KAZIMIERA IŁŁAKOWICZÓWNA
Zofia Kucówna – recytacja
Magdalena Szczepanowska – skrzypce
Piotr Hausenplas - wiolonczela
16 października, poniedziałek
godz. 18.00
21 października, sobota
godz. 16.30
KRZYSZTOF KARASEK
Andrzej Ferenc – recytacja
Krzysztof Gosztyła - recytacja
Filip Wojciechowski - fortepian
CYPRIAN KAMIL NORWID
Andrzej Ferenc – recytacja
Edward Wolanin- fortepian
Miejsko-gminna
Biblioteka Publiczna
w Wyszkowie
29 października 2006, niedziela
godz. 15.00
CYPRIAN KAMIL NORWID
Andrzej Ferenc - recytacja
Magdalena Szczepanowska - skrzypce
Piotr Hausenplas - wiolonczela
Andrzej Ferenc
Kierownictwo artystyczne cyklu
WSTĘP WOLNY
Organizatorzy zastrzegają sobie prawo zmiany programu, terminów, miejsc i wykonawców koncertów
WARSZAWSKIE DZIECI
Pieśni Powstania Warszawskiego
1 sierpnia 2006 godz. 19.00
Kośćiół pw. św. Józefa Oblubieńca
ul. Sosnkowskiego 34, Ursus
Wykonawcy:
Barbara Misiaszek – sopran
Elżbieta Wróblewska – mezzosopran
Krzysztof Kur – tenor
Andrzej Wiśniewski – tenor
Ewa Pelwecka – fortepian
VI LETNI FESTIWAL PIEŚNI KOMPOZYTORÓW POLSKICH
24 czerwca – 23 lipca 2006
Podchorążówka
Muzeum Wychodźstwa Polskiego, Łazienki Królewskie
zawsze w soboty i niedziele o godz. 13.00
Oranżeria
Muzeum Pałacu w Wilanowie
zawsze w soboty i niedziele o godz. 15.00
24 czerwca, sobota
STANISŁAW NIEWIADOMSKI
Dorota Lachowicz – mezzosopran,
Dagmara Dudzińska – fortepian
ANTONI RADZIWIŁŁ
Justyna Stępień – sopran,
Krzysztof Szmyt – tenor,
Viola Łabanow – fortepian,
Mateusz Szmyt – wiolonczela,
Marcin Zalewski – gitara
25 czerwca, niedziela
IGNACY JAN PADEREWSKI
Jerzy Knetig – tenor,
Katarzyna Rzymska – mezzosopran,
Andrzej Wiśniewski – tenor,
Mariusz Rutkowski – fortepian
MIECZYSŁAW KARŁOWICZ
Urszula Kryger – mezzosopran,
Katarzyna Jankowska – fortepian
1 lipca, sobota
STANISŁAW MORYTO
Jolanta Janucik – sopran,
Aneta Łukaszewicz – mezzosopran
Jerzy Maciejewski - fortepian
MICHAŁ KAZIMIERZ OGIŃSKI
Robert Pożarski – tenor,
Wanda Laddy – sopran
Jerzy Żak – lutnia
2 lipca, niedziela
STANISŁAW MONIUSZKO
Marta Boberska - sopran
Dagmara Dudzińska - fortepian
Jarosław Bodakowski - baryton
Ekaterina Ounterberguer - fortepian
IGNACY JAN PADEREWSKI
Marta Wyłomańska - sopran
Elżbieta Pańko - mezzosopran,
Krzysztof Kur – tenor
Joanna Maklakiewicz – fortepian
8 lipca, sobota
ALEKSANDER TANSMAN/SZYMON LAKS
Jadwiga Skoczylas – sopran,
Katarzyna Jankowska – fortepian
KANCJONAŁ ZAMOYSKICH
Bennonitae Cantantes
– kier. Piotr Wilczyński
9 lipca, niedziela
MIECZYSŁAW KARŁOWICZ
Adam Kruszewski – baryton,
Mariusz Rutkowski – fortepian
STANISŁAW MONIUSZKO
Romuald Tesarowicz – bas,
Danuta Dudzińska – sopran,
Danuta Antoszewska – fortepian
15 lipca, sobota
FRYDERYK CHOPIN
Iwona Hossa – sopran,
Jerzy Artysz – baryton
Edward Wolanin – fortepian
FRYDERYK CHOPIN
Paulina Viardot
Małgorzata Olejniczak – sopran,
Marcin Kozieł – fortepian
16 lipca, niedziela
KAROL SZYMANOWSKI
Agnieszka Kozłowska – sopran
Marta Jarczewska - fortepian
Anna Radziejewska – mezzosopran,
Mariusz Rutkowski – fortepian
LEOPOLD KRONENBERG
Iwona Kowalkowska – sopran,
Zdzisław Kordyjalik – tenor
Ewa Pelwecka – fortepian
22 lipca, sobota
WŁADYSŁAW ŻELEŃSKI
Ewa Wolak – mezzosopran,
Marcin Wolak – baryton
Sławomir Cierpik – fortepian
KAROL SZYMANOWSKI
Agnieszka Kozłowska – sopran
Anna Radziejewska – mezzosopran,
Mariusz Rutkowski – fortepian
Marta Jarczewska - fortepian
23 lipca, niedziela
PAWEŁ ŁUKASZEWSKI
Anna Mikołajczyk – sopran,
Anna Lubańska – mezzosopran
Ryszard Cieśla – baryton,
Dagmara Dudzińska – fortepian
Marcin Wierzbicki – instrumenty elektroniczne
Anna Wróbel - wiolonczela
WŁADYSŁAW ŻELEŃSKI
Ewa Wolak – mezzosopran,
Marcin Wolak – baryton
Sławomir Cierpik – fortepian
WSTĘP WOLNY
II FESTIWAL PIEŚNI EUROPEJSKIEJ
10 - 18 czerwca 2006
Podchorążówka - Muzeum Wychodźstwa Polskiego, Łazienki Królewskie
Muzeum Pałac w Wilanowie
Podchorążówka
Muzeum Wychodźstwa Polskiego, Łazienki Królewskie
zawsze w soboty i niedziele o godz. 13.00
Oranżeria
Muzeum Pałacu w Wilanowie
zawsze w soboty o godz. 15.00
10 czerwca, sobota
PIEŚŃ FRANCUSKA
Urszula Kryger – mezzosopran
Katarzyna Jankowska – fortepian
Gabriel Fauré, Claude Debussy,
Henri Duparc, Francis Poulenc
PIEŚŃ LITEWSKA
Raminta Vaicekauskaite – sopran
Indre Baikstyte - fortepian
E.Gailevicius, J.Gruodis, S.Simkus, J.Juozapaitis, F.Bajoras, J.Tallat – Kelpsa, K.V.Banaitis, A.Kacanauskas, B.Dvarionas, A.Brazinskas, J.Basinskas, J.Indra
11 czerwca, niedziela
PIEŚŃ BUŁGARSKA
KONCERT POD HONOROWYM PATRONATEM JEGO EKSCELENCJI, AMBASADORA REPUBLIKI BULGARII PANA LACZEZARA PETKOVA ORAZ INSTYTUTU KULTURY BULGARSKIEJ W WARSZAWIE
Ewa Czermak – sopran
Marcin Bronikowski – baryton
Ella Susmanek - fortepian
Dobri Christov, Georgi Zlatev Czerkin, Panczo Vladigerov, Vera Baeva, Ivan Marinov
17 czerwca, sobota
PIEŚŃ AUSTRIACKA
Krzysztof Szmyt – tenor
Mateusz Szmyt – wiolonczela
Edward Wolanin - fortepian
Joseph Haydn, Wolfgang Amadeus Mozart
Benedict Randhartinger, Franz Schubert
PIEŚŃ WŁOSKA
Robert Cieśla – tenor
Witold Żołądkiewicz – baryton
Dagmara Dudzińska - fortepian
Vincenzo Bellini, Gaetano Donizetti,
Paolo Tosti
18 czerwca, niedziela
PIEŚŃ CZESKA
Adam Zdunikowski – tenor
Robert Gierlach – bas-baryton
Ella Susmanek - fortepian
Antonin Dvořák
Cigánské melodie op.55; Biblické pisně op.99
WSTĘP WOLNY
Przy realizacji Festiwalu wsparcia udzieliły:
Miasto Stołeczne Warszawa i Samorząd Województwa Mazowieckiego
DUSZPASTERSTWO ŚRODOWISK TWÓRCZYCH
IV FESTIWAL PASYJNY
Pod Patronatem
Jego Eminencji Księdza Kardynała Józefa Glempa – Prymasa Polski
Rozważania Wielkopostne wygłosi
Ks.Wiesław Al. Niewęgłowski – Krajowy Duszpasterz Środowisk Twórczych
Wielki Tydzień 2006
9 kwietnia, godz. 19.00, Niedziela Palmowa
Leçons de Ténèbres - Muzyka francuskiego baroku na Tydzień Męki Pańskiej
Marta Boberska – sopran, Olga Pasiecznik - sopran, Narol Baroque: Violetta Szopa-Tomczyk – skrzypce barokowe, Anna Jóźwiak – skrzypce barokowe, Piotr Reichert - altówka, Paweł Zalewski – viola da gamba, Anton Birula – teorba, Władysław Kłosiewicz – pozytyw, kierownictwo artystyczne
10 kwietnia, godz. 19.00, Wielki Poniedziałek
Wielki Post w życiu ludu polskiego
Zespół Polski: Maria Pomianowska – śpiew, fidel płocka, suka biłgorajska, kierownictwo artystyczne, Marta Maślanka – cymbały, Małgorzata Szarlik – skrzypce żłobione, Robert Siwak – bębny, Bartłomiej Pałyga – bas, śpiew
11 kwietnia, godz. 19.00, Wielki Wtorek
Jan Dismas Zelenka Lamentacje Jeremiasza
Piotr Olech – kontratenor, Krzysztof Szmyt – tenor, Mirosław Borczyński – bas
Zespół Musicalia: Grzegorz Lalek – I skrzypce, Małgorzata Feldgebel – II skrzypce, Marcin Stefaniuk – altówka, Tomasz Frycz – wiolonczela, Grzegorz Zimak – kontrabas, Marek Niewiedział – obój/flet, Rafael Gabriel Przybyła – obój/flet, Maciej Witkowski – fagot, Mirosław Feldgebel - pozytyw
12 kwietnia, godz. 20.00, Wielka Środa, Bazylika Świętego Krzyża
Wolfgang Amadeusz Mozart Requiem
Izabella Kłosińska – sopran, Anna Lubańska – mezzosopran, Adam Zdunikowski – tenor,
Czesław Gałka – bas, Chór Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego pod kierownictwem ks. Kazimierza Szymonika, Orkiestra Warszawskiej Opery Kameralnej, Tadeusz Wicherek - dyrygent
TRIDUUM PASCHALNE
udział w Liturgii
13 kwietnia, godz. 19.00, Wielki Czwartek - Wieczerza Pańska
Śpiewy z rękopisu Sióstr Klarysek z Krakowa z 1257 roku
Bornus Consort: Robert Lawaty, Robert Pożarski, Marcin Bornus-Szczyciński,
Cezary Szyfman, Mirosław Borczyński, Stanisław Szczyciński
14 kwietnia, godz. 19.00, Wielki Piątek - Liturgia Męki Pańskiej
Poezja pasyjna.
Andrzej Ferenc, Krzysztof Gosztyła
15 kwietnia, godz. 19.00, Wielka Sobota - Wigilia Paschalna
Marc’ Antonio Ingegneri Responsoria na Wielką Sobotę
Zespół muzyki dawnej La Tempesta, dyrygent Jakub Burzyński
Koncerty od Niedzieli Palmowej do Wielkiego Wtorku oraz Liturgie Triduum Paschalnego odbędą się
w Kościele Środowisk Twórczych Św. Brata Alberta i Św. Andrzeja Apostoła w Warszawie, Plac Teatralny 18
Koncert w Wielką Środę odbędzie się w Bazylice Świętego Krzyża w Warszawie, Krakowskie Przedmieście 3
Rok 2005
FILHARMONIA im. ROMUALDA TRAUGUTTA
Założona przez Tadeusza Kaczyńskiego w 1983 roku
Krzysztof Kur - Dyrektor Ryszard Cieśla - Dyrektor Artystyczny
Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza
Muzeum Pałacu w Wilanowie
V WIECZORY Z POEZJĄ POLSKĄ
26 września - 22 października 2005
Muzeum Literatury
im. Adama Mickiewicza
Rynek Starego Miasta 20
zawsze w poniedziałki o godz. 18.00
Sala Biała
Muzeum Pałacu w Wilanowie
zawsze w soboty o godz. 16.30
26 września, poniedziałek godz. 18.00
Maria
Pawlikowska-Jasnorzewska
Dominika Ostałowska - recytacja
Filip Wojciechowski - fortepian
1 października, sobota godz. 16.30
Wisława Szymborska
Danuta Stenka - recytacja
Tomasz Strahl - wiolonczela
Agnieszka Gola - wiolonczela
3 października, poniedziałek godz. 18.00
Stanisław Barańczak
Grzegorz Damięcki - recytacja
Stanisław Skoczyński - perkusja
8 października, sobota godz. 16.30
Stanisław Barańczak
Grzegorz Damięcki - recytacja
Stanisław Skoczyński - perkusja
10 października, poniedziałek godz. 18.00
Marcin Świetlicki
Marcin Perchuć i Michał Zieliński - recytacja
Justyna Janiczak - gitara
15 października, sobota godz. 16.30
Adam Mickiewicz
Andrzej Ferenc - recytacja
"Zespół Polski"
Maria Pomianowska - fidel płocka, suka biłgorajska
Małgorzata Szarlik - skrzypce żłobione
Marta Maślanka - cymbały
Jerzy Burdzy - basy
Robert Siwak - instrumenty perkusyjne
17 października, poniedziałek godz. 18.00
Adam Zagajewski
Andrzej Ferenc - recytacja
Adam Bogacki - kontrabas
22 października, sobota godz. 16.30
Bolesław Leśmian
Marcin Przybylski - recytacja
Beata Klatka - flet
Dagmara Dudzińska - fortepian
25 listopada, piątek godz. 18.00
Adam Mickiewicz
w 150. rocznicę śmierci poety
Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza
Rynek Starego Miasta 20
Andrzej Ferenc - recytacja
"Zespół Polski"
Maria Pomianowska - fidel płocka, suka biłgorajska
Marta Maślanka - cymbały
Jerzy Burdzy - basy
Robert Siwak - instrumenty perkusyjne
Andrzej Ferenc
Kierownictw artystyczne cyklu
Przy realizacji Wieczorów wsparcia udzieliły: Miasto Stołeczne Warszawa, Samorząd Województwa Mazowieckiego, Ministerstwo Kultury
WSTĘP WOLNY
Daj nam nadziei choć garstkę Koncert
z okazji XXV rocznicy powstania Solidarności oraz Święta Niepodległości
piątek, 11 listopada 2005 godz. 17.15
Miejska Galeria Sztuki ul. Krupówki 41, Zakopane
wykonawcy:
Dorota Późniecka - sopran
Robert Cieśla - tenor
Krzysztof Kur - tenor
Witold Żołądkiewicz - baryton
Czesław Gałka - bas
Krzysztof Najbor - recytacja
Krzysztof Wnuk - recytacja
Tatrzańska Orkiestra Klimatyczna
Agnieszka Kreiner - dyrygent
My, Pierwsza Brygada Koncert pieśni legionowych i ułańskich
piatek, 11 listopada 2005 godz. 19.00
Kościół Św. Michała Archanioła
ul. Puławska 95, Warszawa
wykonawcy:
Dorota Lachowicz - mezzosopran
Krzysztof Szmyt - tenor
Adam Zdunikowski - tenor
Ryszard Cieśla - baryton
Remigiusz Łukomski - bas
Ewa Pelwecka - fortepian
Andrzej Ferenc - aktor
WARSZAWSKIE DZIECI
Pieśni Powstania Warszawskiego
Muzeum Powstania Warszawskiego
ul. Grzybowska 79, Warszawa
środa, 5 października 2005 godz. 14.00 i 16.00
czwartek, 6 października 2005 godz. 12.00 i 14.00
V LETNI FESTIWAL PIEŚNI KOMPOZYTORÓW POLSKICH
25 czerwca - 31 lipca 2005
koncerty odbywać się będą we wszystkie soboty i niedziele o godz. 13.00 w Podchorążówce - Muzeum Wychodźstwa Polskiego w Łazienkach Królewskich w Warszawie oraz we wszystkie soboty i niedziele o godz. 15.00 w Oranżerii Muzeum Pałacu w Wilanowie
WSTĘP WOLNY
Festiwal Pieśni Europejskiej
21 maja - 19 czerwca 2005
koncerty odbywać się będą we wszystkie soboty i niedziele o godz. 13.00 Podchorążówka - Muzeum Wychodźstwa Polskiego, Łazienki Królewskie w Warszawie
Witaj Majowa Jutrzenko
Konstytucja 3 Maja w pieśni i piosence
Koncerty:
2 maja 2005 godz. 19.00 Kościół Św. Michała ul. Puławska
3 maja 2005 godz. 16.00 Katedra Św. Floriana ul. Floriańska
3 maja 2005 godz. 20.00 Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego w Pruszkowie
DUSZPASTERSTWO ŚRODOWISK TWÓRCZYCH
III FESTIWAL PASYJNY
Pod Patronatem
Jego Eminencji Księdza Kardynała Józefa Glempa - Prymasa Polski
i Pana Lecha Kaczyńskiego - Prezydenta Warszawy
Rozważania Wielkopostne wygłosi
Ks.Wiesław Al. Niewęgłowski - Krajowy Duszpasterz Środowisk Twórczych
Wielki Tydzień 2005
20 marca, godz. 19.00, Niedziela Palmowa
Joseph Haydn Siedem ostatnich słów Chrystusa na Krzyżu
Andrzej Ferenc - aktor, Kwartet Wilanów: Tadeusz Gadzina - I skrzypce, Paweł Łosakiewicz - II skrzypce, Ryszard Duź - altówka Marian Wasiółka - wiolonczela
21 marca, godz. 19.00, Wielki Poniedziałek
Muzyka Pasyjna Kościoła Protestanckiego
Chór Kameralny Kościoła Ewangelicko-Reformowanego w Warszawie, Tatiana Hempel - sopran, Michał Markuszewski - organy, Paweł Hruszwicki - dyrygent
22 marca, godz. 19.00, Wielki Wtorek
Tomás Luis da Victoria Requiem
Zespół wokalny PRAETER RERUM SERIEM
Olga Mysłowska - cantus, Maciej Gocman - altus, Marcin Trzciński - tenor, Marcin Sobczyk - bassus, Marek Nawrocki - kierownik zespołu
Zespół Instrumentów Dawnych ARS NOVA
Piotr Wawreniuk - puzon, Michał Kiljan - puzon, Robert Krajewski - puzon, Małgorzata Feldgebel - fidel, Krzysztof Owczynik - flety, Barbara Świderska - pozytyw, Jacek Urbaniak - flety, pomort, kierownik zespołu
23 marca, godz. 20.00, Wielka Środa, Bazylika Świętego Krzyża
Gioacchino Rossini Stabat Mater
Izabella Kłosińska - sopran, Dorota Lachowicz - mezzosopran, Adam Zdunikowski - tenor, Robert Gierlach - bas, Chór Uniwesytetu im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego pod kierownictwem. Ks. Kazimierza Szymonika, Orkiestra Polskiego Radia, Łukasz Borowicz - dyrygent
TRIDUUM PASCHALNE
udział w Liturgii
24 marca, godz. 19.00, Wielki Czwartek - Wieczerza Pańska
Lamentacje. Marek Bałata - śpiew, Jan Pilch - instrumenty perkusyjne
25 marca, godz. 19.00, Wielki Piątek - Liturgia Męki Pańskiej
Pasja wg św. Jana. Występują: Marcin Bosak, Jacek Bursztynowicz, Andrzej Ferenc, Krzysztof Gosztyła, Małgorzata Kaczmarska, Filip Łobodziński, Wojciech Machnicki, Adam Marszalik. Opracowanie dźwiękowe - Wojciech Mularczyk
26 marca, godz. 19.00, Wielka Sobota - Wigilia Paschalna
Ryszard Cieśla - baryton, Cantores Minores, Joseph Herter - dyrygent
Koncerty od Niedzieli Palmowej do Wielkiego Wtorku oraz Liturgie Triduum Paschalnego odbędą się w Kościele Środowisk Twórczych Św. Brata Alberta i Św. Andrzeja Apostoła w Warszawie, Plac Teatralny 18
Koncert w Wielką Środę odbędzie się w Bazylice Świętego Krzyża w Warszawie, Krakowskie Przedmieście 3
Rok 2004
FILHARMONIA im. ROMUALDA TRAUGUTTA
Założona przez Tadeusza Kaczyńskiego w 1983 roku
Krzysztof Kur - Dyrektor Ryszard Cieśla - Dyrektor Artystyczny
IV WIECZORY Z POEZJĄ POLSKĄ
Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza
Rynek Starego Miasta 20, Warszawa
27 września 2004
poniedziałek godz. 18.00
JAROSŁAW IWASZKIEWICZ
Ignacy Gogolewski - recytacja
Anna Gajewska - recytacja
Joanna Maklakiewicz - fortepian
4 października 2004
poniedziałek godz. 18.00
BRUNO SCHULZ
Adam Ferency - recytacja
Magdalena Szczepanowska - skrzypce
Piotr Hausenplas - wiolonczela
11 października 2004
poniedziałek godz. 18.00
EWA LIPSKA
Elżbieta Kijowska - recytacja
Mikołaj Majkusiak - akordeon
18 października 2004
poniedziałek godz. 18.00
CZESŁAW MIŁOSZ
Krzysztof Gosztyła - recytacja
Tomasz Kaszubowski - gitara
Paweł Nawara - gitara
Kierownictwo Artystyczne Cyklu
Andrzej Ferenc
Przy realizacji Festiwalu wsparcia udzieliły
Miasto Stołeczne Warszawa
Samorząd Województwa Mazowieckiego
SERDECZNIE ZAPRASZAMY
Koncert pieśni legionowych i ułańskich
My, Pierwsza Brygada
zostanie wykonany:
11 listopada 2004 o godz. 12.00 w Katedrze Warszawsko-Praskiej p.w. Św. Floriana
11 listopada 2004 o godz. 16.00 w Sali Widowiskowej Sokołowskiego Ośrodka Kutury
11 listopada 2004 o godz. 19.15 Koncert My Pierwsza Brygada odbędzie się też w Kosciele Parafialnym w Michałowicach
Bliższe informacje wkrótce
Koncert WARSZAWSKIE DZIECI - Pieśni Powstania Warszawskiego
zostanie wykonany:
9 października 2004 w Pruszkowie (na terenie dawnego Obozu Przejściowego)
Rozpoczęcie uroczystości godz. 11.00 Koncert Filharmonii im. Traugutta ok. godz. 12.20 (Po Mszy Świętej i Apelu Poległych)
10 października 2004 o godz. 16:00 w Łukowie
Hala sportowa przy Szkole Podst. Nr 1
Koncert WARSZAWSKIE DZIECI - Pieśni Powstania Warszawskiego w Chicago
odbędzie się 18 września (sobota) o godz. 20.00 w Guerin Auditorium 8001 West Bemont Ave. Chicago-Highland Park IL
Zainteresowanych zapraszamy na stronę:
www.concertpol.com/upcoming_events.htm
FILHARMONIA im. ROMUALDA TRAUGUTTA
Założona przez Tadeusza Kaczyńskiego w 1983 roku
Krzysztof Kur - Dyrektor Ryszard Cieśla - Dyrektor Artystyczny
IV LETNI FESTIWAL PIEŚNI
KOMPOZYTORÓW POLSKICH
17 lipca - 1 sierpnia 2004
Podchorążówka - Muzeum Wychodźstwa Polskiego
Łazienki Królewskie
IV LETNI FESTIWAL PIEŚNI
KOMPOZYTORÓW POLSKICH
17 lipca, sobota godz. 13.00
STANISŁAW MONIUSZKO
Agnieszka Kurowska - sopran, Agnieszka Lipska - mezzosopran,
Dagmara Dudzińska - fortepian
18 lipca, niedziela godz. 13.00
MIKOŁAJ GOMÓŁKA
Krzysztof Szmyt - tenor, Marcin Zalewski - lutnia,
Paweł Zalewski - viola da gamba basowa
24 lipca, sobota godz. 13.00
MIECZYSŁAW KARŁOWICZ
Ryszard Cieśla - baryton, Maja Nosowska - fortepian
25 lipca, niedziela godz. 13.00
ANTONI RADZIWIŁŁ
Justyna Stępień - sopran, Krzysztof Szmyt - tenor, Viola Łabanow - fortepian, Mateusz Szmyt - wiolonczela, Marcin Zalewski - gitara
31 lipca, sobota godz. 13.00
FRYDERYK CHOPIN
Anna Radziejewska - mezzosopran, Witold Żołądkiewicz - baryton,
Mariusz Rutkowski - fortepian
1 sierpnia, niedziela godz. 13.00
WARSZAWSKIE DZIECI
Pieśni Powstania Warszawskiego
Barbara Misiaszek - sopran, Julita Werszko - sopran,
Elżbieta Wróblewska - mezzosopran, Krzysztof Kur - tenor, Andrzej Wiśniewski - tenor, Mateusz Zajdel - tenor, Ryszard Cieśla - baryton, Łukasz Rosiak - baryton, Remigiusz Łukomski - bas, Andrzej Ferenc - aktor, Jakub Badurka, Ewa Pelwecka - fortepian
Filharmonia im. Romualda Traugutta wykona koncert pt. WARSZAWSKIE DZIECI
Pieśni Powstania Warszawskiego
30 lipca 2004 r. o o godz. 19.00 w Ratuszu w Berlinie (Niemcy) - siedzibie nadburmistrza Berlina
1 sierpnia 2004r. o godz. 20.00 w Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego w Pruszkowie
19 września 2004r. w Chicago (USA)
Krzysztof Kur - Dyrektor
Ryszard Cieśla - Dyrektor Artystyczny
II Festiwal Pasyjny Crucifixus Est...
FILHARMONIA im. ROMUALDA TRAUGUTTA
Założona przez Tadeusza Kaczyńskiego w 1983 r.
DUSZPASTERSTWO ŚRODOWISK TWÓRCZYCH
CRUCIFIXUS EST...
II FESTIWAL PASYJNY POD PATRONATEM
Jego Eminencji Księdza Kardynała Józefa Glempa - Prymasa Polski
i Pana Lecha Kaczyńskiego - Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy
Rozważania Wielkopostne wygłosi Ks.Wiesław Al. Niewęgłowski - Krajowy Duszpasterz Środowisk Twórczych
Wielki Tydzień 2004
4 kwietnia, godz. 20.00, Niedziela Palmowa
Krzyż mój nieść będę chętnie
Jan Sebastian Bach - Suita orkiestrowa g-moll BMV 1070, Antonio Vivaldi - Sinfonia Al Santo Sepolcro RV 169
Jan Sebastian Bach - Kantata Ich will den Kreuzstab gerne tragen BMV 56
Ryszard Cieśla - baryton, Warszawscy Soliści CONCERTO AVENNA pod kierownictwem Andrzeja Mysińskiego, Zespół Wokalny
BENNONITAE CANTANTES pod kierownictwem Piotra Wilczyńskiego
5 kwietnia, godz. 20.00, Wielki Poniedziałek
Oto dziś zawisł na Drzewie Krzyża
Prawosławne śpiewy Wielkiego Postu
Męski Zespół Muzyki Cerkiewnej pod kierownictwem ks. Jerzego Szurbaka. Dyrygenci ks. Jerzy Szurbak i Bogdan Kuźmiuk [ PROGRAM ]
6 kwietnia, godz. 20.00, Wielki Wtorek
Stała Matka boleściwa
Antonio Vivaldi - Stabat Mater, Giovanni Battista Pergolesi - Stabat Mater
Marta Boberska - sopran, Anna Radziejewska - mezzosopran, Jakub Burzyński - kontratenor, Zespół MUSICALIA w składzie: Maria Papuzińska-Uss - I skrzypce, Grzegorz Lalek - II skrzypce, Violetta Płużek - altówka, Tomasz Frycz - wiolonczela, Grzegorz Zimak - kontrabas, Mirosław Feldgebel - klawesyn
7 kwietnia, godz. 20.00, Wielka Środa, Bazylika Świętego Krzyża
Prapremiera
Krzysztof Knittel
Czy to był jeszcze stan wojenny czy tuż po? Już dobrze nie pamiętam, ale przecież to można sprawdzić...[ więcej ]
Męka Pańska według Świętego Mateusza
Jezus
Wojciech Gierlach (bas)
Ewangelista
Jarosław Bręk (baryton)
Kapłan
Dorota Lachowicz (mezzosopran)
Piłat
Agnieszka Lipska (mezzosopran)
Krzysztof Kur (tenor)
zespół wokalny w składzie:
Bogumiła Dziel-Wawrowska (sopran)
Aneta Łukaszewicz (mezzosopran)
Katarzyna Krzyżanowska (mezzosopran)
Aleksander Kunach (tenor), Piotr
Łukasz Rosiak (baryton), Judasz
Patryk Sokołowski (bas)
Ryszard Cieśla
Przygotowanie wokalne
Orkiestra Kameralna Polskiego Radia AMADEUS
Agnieszka Duczmal
Dyrygent
TRIDUUM PASCHALNE
udział w Liturgii
8 kwietnia, godz. 19.00, Wielki Czwartek - Wieczerza Pańska
Małgorzata Kaczmarska - aktorka, Zespół Wokalny BENNONITAE CANTANTES pod kierownictwem Piotra Wilczyńskiego
9 kwietnia, godz. 19.00, Wielki Piątek - Liturgia Męki Pańskiej
BORNUS CONSORT w składzie: Robert Lawaty, Robert Pożarski, Marcin Bornus-Szczyciński, Mirosław Borczyński, Stanisław Szczyciński
10 kwietnia, godz. 19.00, Wielka Sobota - Wigilia Paschalna
Zespół Wokalny BENNONITAE CANTANTES pod kierownictwem Piotra Wilczyńskiego
Koncerty od Niedzieli Palmowej do Wielkiego Wtorku oraz Liturgie Triduum Paschalnego odbędą się w Kościele Środowisk Twórczych Św. Brata Alberta i Św. Andrzeja Apostoła w Warszawie, Plac Teatralny 18 Koncert w Wielką Środę odbędzie się w Bazylice Świętego Krzyża w Warszawie, Krakowskie Przedmieście 3
Przy realizacji Festiwalu wsparcia udzieliły:
Miasto Stołeczne Warszawa, Samorząd Województwa Mazowieckiego
Rok 2003
Krzysztof Kur - Dyrektor
Ryszard Cieśla - Dyrektor Artystyczny
FILHARMONIA
im. ROMUALDA TRAUGUTTA
Założona przez Tadeusza Kaczyńskiego w 1983 r.
DUSZPASTERSTWO ŚRODOWISK TWÓRCZYCH
CRUCIFIXUS EST...
FESTIWAL PASYJNY POD PATRONATEM
Jego Eminencji Księdza Kardynała Józefa Glempa - Prymasa Polski
i Pana Waldemara Dąbrowskiego - Ministra Kultury
Wielki Tydzień 2003
13 kwietnia, godz. 19.00, Niedziela Palmowa
Jezusa Judasz przedał
Koncert Polskich Pieśni Pasyjnych XV-XVI wieku
Teresa Budzisz-Krzyżanowska - aktorka, Grzegorz Zychowicz - bas, Zespół instrumentów dawnych Warszawskiego Towarzystwa Muzycznego Ars Nova w składzie: Małgorzata Feldgebel - fidel, Joanna Nogal - fidel, Marcin Zalewski - lira korbowa, viola da gamba, śpiew; Mirosław Feldgebel - harfa gotycka, śpiew; Krzysztof Owczynik - flety, fujarki, śpiew, Jacek Urbaniak - flety, cornamuse, gemshorn, kołatki, kierownictwo artystyczne.
14 kwietnia, godz. 19.00, Wielki Poniedziałek
Na Górze Oliwnej
Koncert polskiej muzyki pasyjnej z XVII i XVIII
Wanda Laddy - sopran, Piotr Olech - alt, Zespół Mercurius w składzie: Małgorzata Feldgebel - skrzypce barokowe, Paweł Iwaszkiewicz - flety, Marcin Zalewski - viola da gamba, Mirosław Feldgebel - pozytyw, kierownictwo artystyczne
15 kwietnia, godz. 19.00, Wielki Wtorek
Krzyżu Święty nade wszystko
Koncert pieśni i poezji pasyjnej
Adrianna Szmyt - dyrygent, Krzysztof Szmyt - tenor, Ryszard Cieśla - baryton, Piotr Wilczyński - organy, Agnieszka Prosowska - flet, Elżbieta Tabernacka - flet, Łukasz Dzikowski - obój, Henryk Łapiński - recytacja, Chór Cantate Domino Parafii Ofiarowania Pańskiegow Warszawie
16 kwietnia, godz. 19.00, Wielka Środa
Kontemplacje Męki Pańskiej
Koncert średniowiecznych pieśni pasyjnych
Piotr Łykowski - alt, Krzysztof Kur - tenor, Krzysztof Szmyt - tenor, kierownictwo muzyczne; Grzegorz Zychowicz - bas, Piotr Wilczyński - organy, Katarzyna Duda - skrzypce
TRIDUUM PASCHALNE
udział w Liturgii
17 kwietnia, godz. 18.00, Wielki Czwartek
Wieczerza Pańska
Stanisław Skoczyński - perkusja, Janusz Bukowski - aktor
18 kwietnia, godz. 18.00, Wielki Piątek
Liturgia Męki Pańskiej
zespół wokalny Bennonitae Cantantes pod dyrekcją Piotra Wilczyńskiego
19 kwietnia, godz. 18.00, Wielka Sobota
Wigilia Paschalna
Zespół wokalny Il Canto w składzie: Wanda Laddy - sopran, Marta Krupko - mezzosopran, Sławomir Łobaczewski - tenor, Michał Straszewski - bas, kierownictwo muzyczne
Festiwalowi towarzyszy wystawa grafik artystów z Akademii Sztuk Pięknych Festiwal odbywa się w Kościele Środowisk Twórczych Św. Brata Alberta i Św. Andrzeja Apostoła w Warszawie, Plac Teatralny 18
Przy realizacji Festiwalu wsparcia udzieliły: Archidiecezja Warszawska, Ministerstwo Kultury, Miasto st. Warszawa
Czerwiec i lipiec 2003 to: III Letni Festiwal Pieśni Kompozytorów Polskich - a w nim dzieła najwybitniejszych polskich twórców takich jak Fryderyk Chopin czy Karol Szymanowski. Szczegółowy plan koncertów oraz lista wykonawców dostępna jest tutaj - zapraszamy do zapoznania się z informacją :: więcej :: oraz :: recenzjami ::
III Wieczory z Poezją Polską... to impreza która trwała od 2 czerwca... Więcej o programie i organizacji przeczytasz pod tym linkiem :: więcej ::
Jeszcze niedawno trwały święta wielkanocne i współorganizowany przez nas Festiwal Pasyjny CRUCYFIXUS EST - dla zainteresowanych jego zawartością przygotowaliśmy w archiwum program. Mamy nadzieję na zamieszczenie także recenzji i opinii o festiwalu. :: więcej ::
O kolejnych przygotowywanych imprezach będziemy informować już wkrótce.
AMOR PATRIAE (5.10.2003 - 29.11.2003)
Festiwal Polskich Pieśni Patriotycznych
Pod Patronatem Pana Ryszarda Kaczorowskiego
- Ostatniego Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej na Wychodźstwie:
Warszawskie Dzieci - Pieśni Powstania Warszawskiego - 5.10.2003 - Zamek Królewski w Warszawie (Sala Wielka)
Boże Coś Polskę - Pieśni Powstania Styczniowego - 12.10.2003 - Muzeum Niepodległości
Polskie Hymny - 19.10.2003 - Muzeum Narodowe w Warszawie
My, Pierwsza Brygada - Pieśni i piosenki legionowe i ułańskie - 10.11.2003 - Muzeum Niepodległości
Sadźmy Róże - Pieśni Powstania Listopadowego - 29.11.2003 - Podchorążówka, Muzeum Ignacego Jana Paderewskiego i Wychodźstwa Polskiego (Łazienki Królewskie)
Scenariusze wszystkich koncertów: Tadeusz Kaczyński
Rok 2002
II Letni Festiwal Pieśni Kompozytorów Polskich
II Letni Festiwal Pieśni Kompozytorów Polskich
zorganizowany przez Fiharmonię im. Romualda Traugutta
koncerty: Muzeum Ignacego Jana Paderewskiego i Wychodźstwa Polskiego
(Łazienki Królewskie, ul. Szwoleżerów 9)
29 czerwca 2002
sobota, godz. 13:00
STANISŁAW MONIUSZKO
Justyna Stępień - sopran, Dorota Lachowicz - mezzosopran,
Krzystof Kur - tenor, Ryszard Cieśla - baryton,
Mariusz Dubrawski - fortepian
30 czerwca 2002
niedziela, godz. 13:00
MIKOŁAJ GOMÓŁKA
Zespół Wokalny IL CANTO
Barbara Janowska - sopran, Robert Lawaty - kontratenor,
Krzysztof Szmyt - tenor, Cezary Sz - baryton
Michał Straszewski - bas i kierownik zespołu
Andrzej Ferenc - aktor
6 lipca 2002
sobota, godz. 13:00
MIECZYSŁAW KARŁOWICZ
Jadwiga Rappé - alt, Mariusz Rutkowski - fortepian
7 lipca 2002
niedziela, godz. 13:00
EDWARD PAŁŁASZ
Agnieszka Lipska - mezzosopran, Józef Frakstein - bas,
Ewa Pelwecka - fortepian
13 lipca 2002
sobota, godz. 13:00
KAROL SZYMANOWSKI
Anna Mikołajczak - sopran, Krzysztof Szmyt - tenor,
Edward Wolanin - fortepian
14 lipca 2002
niedziela, godz. 13:00
ANDRZEJ PANUFNIK
Agnieszka Kurowska - sopran, Anna Radziejewska - mezzosopran,
Witold Żołądkiewicz - baryton, Katarzyna Jankowska - fortepian,
Andrzej Ferenc - aktor
20 lipca 2002
sobota, godz. 13:00
IGNACY JAN PADEREWSKI
Anna Lubańska - mezzosopran, Adam Zdunikowski - tenor,
Dagmara Dudzińska - fortepian
21 lipca 2002
niedziela, godz. 13:00
JÓZEF ELSNER
Marta Boberska - sopran, Jerzy Knetig - tenor,
Viola Łabanow - fortepian
27 lipca 2002
sobota, godz. 13:00
FRYDERYK CHOPIN
Olga Pasiecznik - sopran, Robert Gierlach - bas-baryton
Ewa Pobłocka - fortepian
28 lipca 2002
niedziela, godz. 13:00
JERZY GABLENZ
Robert Cieśla - tenor, Małgorzata Pańko - mezzosopran,
Ella Susmanek - fortepian
II Jesienne Wieczory z Poezją Polską
II Jesienne Wieczory z Poezją Polską
Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza
(Rynek Starego Miasta 20, Warszawa)
28 października 2002
poniedziałek, godz. 18:00
*20 listopada 2002
środa, godz. 17:00
JULIAN TUWIM
Krzysztof Gosztyła
utwory Grażyny Bacewicz, Tadeusza Paciorkiewicza, Karola Szymanowskiego i Henryka Wieniawskiego wykonują:
Katarzyna Duda - skrzypce, Grzegorz Gorczyca - fortepian
*(Muzeum Jana Kochanowskiego w Czarnolesie,
Oddział Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu)
4 listopada 2002
poniedziałek, godz. 18:00
*8 listopada 2002
piatek, godz. 17:00
KONSTANTY ILDEFONS GAŁCZYŃSKI
Krzysztof Wakuliński
utwory Grażyny Bacewicz i Michała Spisaka wykonuje
Duet skrzypcowy Con Passione:
Magdalena Szczepanowska i Bartosz Cajler
*(Dworek w Gołotczyźnie , ul. Świętochowskiego 3,
Oddział Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie)
25 listopada 2002
poniedziałek, godz. 18:00
ZBIGNIEW HERBERT
Mariusz Benoit
Mity Karola Szymanowskiego wykonują:
Jakub Jakowicz - skrzypce, Bartosz Bednarczyk - fortepian
2 grudnia 2002
poniedziałek, godz. 18:00
TADEUSZ RÓŻEWICZ
Anna Seniuk
utwory Grażyny Bacewicz, Mieczysława Karłowicza i Henryka Wieniawskiego wykonują:
Magdalena Małecka - altówka, Jakub Lubowicz - fortepian
*Informujemy również, że w ramach II JESIENNYCH WIECZORÓW Z POEZJĄ POLSKĄ wykonamy dwa dodatkowe koncerty poza Warszawą (dnia 8 i 20 Listopada). ZAPRASZAMY
Kierownictwo Artystyczne Cyklu
Andrzej Ferenc
WSTĘP WOLNY
11 listopada 2002
poniedziałek, godz. 18:00
Filharmonia im. Romualda Traugutta serdecznie zaprasza na koncert pt.
"My, Pierwsza Brygada" - który odbędzie się w Kościele Środowisk Twórczych w Warszawie (Plac Teatralny 20)
W programie koncertu znajdą się najpieknięjsze pieśni i piosenki legionowe i ułańskie oraz wypowiedzi Józefa Piłsudskiegi i Ignacego Jana Paderewskiego.
W koncercie wezmą udział: Dorota Późniecka - sopran, Krzysztof Kur - tenor, Krzysztof Szmyt - tenor, Ryszard Cieśla - baryton, Krzysztof Kumor - aktor, Maciej Rayzacher - aktor, Ewa Pelwecka - fortepian
ZIMOWE WIECZORY Z POEZJA POLSKĄ (25 lutego - 18 marca 2002)
w Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza w Warszawie
25.02.2002 (poniedziałek) godz. 18.00
wieczór poświęcony poezji Adama Mickiewicza
Krzysztof Kolberger - aktor, Andrzej Ferenc - aktor, Agata Meilute - aktorka, Edward Wolanin - fortepian
4.03.2002 (poniedziałek) godz. 18.00
wieczór poświęcony poezji Juliusza Słowackiego
Olgierd Łukaszewicz - aktor, Andrzej Ferenc - aktor, Edward Wolanin - fortepian
11.03.2002 (poniedziałek) godz. 18.00
wieczór poświęcony poezji Zygmunta Krasińskiego
Krzysztof Gosztyła - aktor, Andrzej Ferenc - aktor, Filip Wojciechowski - fortepian
18.03.2002 (poniedziałek) godz. 18.00
wieczór poświęcony poezji Cypriana Kamila Norwida
Teresa Budzisz-Krzyżanowska - aktorka, Andrzej Ferenc - aktor, Aneta Todorczuk - aktorka, Filip Wojciechowski - fortepian
3.05.2002 (piątek) godz. 9.00
Kosciół Św. Małgorzaty w Łomiankach
"WITAJ MAJOWA JUTRZENKO"
11.05.2002 (sobota) godz. 17.00
Hala sportowa w Rzeszowie
Koncert z okazji Konstytucji 3-ciego Maja i Bitwy o Monte Cassino
Rok 2001
Koncerty, przedstawienia i inne występy
FILHARMONII im. ROMUALDA TRAUGUTTA w roku 2001
5.01.2001 (piątek) godz.19.00
Teatr Mały w Warszawie
"SADŹMY RÓŻE" - widowisko muzyczne
7.01.2001 (niedziela) godz.16.00
Archikatedra Św. Jana Chrzciciela w Warszawie
"LULAJ-ŻE JEZUNIU NA POLSKIEJ ZIEMI" - Wieczór Kolęd Patriotycznych
240. koncert z cyklu MUZYKA RELIGIJNA W ARCHIKATEDRZE WARSZAWSKIEJ
13.01.2001 (sobota) godz.17.00
Muzeum Iwaszkiewiczów w Stawisku
"LULAJ-ŻE JEZUNIU NA POLSKIEJ ZIEMI" - Wieczór Kolęd Patriotycznych
14.01.2001 (niedziela) godz.18.00
Kościół Środowisk Twórczych
"LULAJ-ŻE JEZUNIU NA POLSKIEJ ZIEMI" - Wieczór Kolęd Patriotycznych
8.02.2001 (czwartek) godz.15.30
Zamek Królewski w Warszawie - Sala Wielka
Koncert na sesji naukowej
8.02.2001 (czwartek) godz.19.00
Muzeum Historyczne m.st.Warszawy
Koncert pieśni St.Moniuszki i I.J.Paderewskiego
15.02.2001 (czwartek) godz.15.30
Zamek Królewski w Warszawie - Sala Koncertowa
Koncert podczas sesji naukowej
18.02.2001 (niedziela) godz.17.00
Kościół Środowisk Twórczych
Oprawa muzyczna Mszy Św. w intencji Tadeusza Kaczyńskiego
8.04.2001 (niedziela) godz.10.00
Kościół Środowisk Twórczych
"MĘKA PAŃSKA" (Niedziela Palmowa)
13.04.2001 (piątek) godz.17.00
Kościół Środowisk Twórczych
"MĘKA PAŃSKA" (Wielki Piątek)
3.05.2001 (czwartek) godz.11.30
Urząd miejski w Nowym Sączu
"WITAJ MAJOWA JUTRZENKO"
3.05.2001 (czwartek) godz.14.30
Urząd miejski w Karczewie
"WITAJ MAJOWA JUTRZENKO"
13.05.2001 (niedziela) godz.18.00
Kościół Środowisk Twórczych
"WITAJ MAJOWA JUTRZENKO"
17.06.2001 (niedziela) godz.15.30
Plac Teatralny w Warszawie
Koncert podczas Odpustu Św. Brata Alberta
LETNI FESTIWAL PIEŚNI KOMPOZYTORÓW POLSKICH
(14 lipca - 11 sierpnia 2001)
14.07.2001 (sobota) godz. 15.00
Muzeum Ignacego Jana Paderewskiego i Wychodźstwa Polskiego koncert pieśni Stanisława Moniuszki
21.07.2001 (sobota) godz. 15.00
Muzeum Ignacego Jana Paderewskiego i Wychodźstwa Polskiego koncert pieśni Karola Szymanowskiego
28.07.2001 (sobota) godz. 15.00
Muzeum Ignacego Jana Paderewskiego i Wychodźstwa Polskiego koncert pieśni Ignacego Jana Paderewskiego
4.08.2001 (sobota) godz. 15.00
Muzeum Ignacego Jana Paderewskiego i Wychodźstwa Polskiego koncert pieśni Mieczysława Karłowicza
11.08.2001 (sobota) godz. 15.00
Muzeum Ignacego Jana Paderewskiego i Wychodźstwa Polskiego koncert pieśni Fryderyka Chopina
9.09.2001 (niedziela) godz. 10.00
Kościół Srodowisk Twórczych
Oprawa muzyczna Mszy Św. w drugą rocznicę śmierci Tadeusza Kaczyńskiego
23.09.2001 (niedziela) godz.13.00
Kościół Środowisk Twórczych
Oprawa muzyczna Mszy Św. w intencji Cypriana K. Norwida (transmisja TV)
29.09.2001 (sobota) godz. 19.00
Plac Bankowy w Warszawie
Udział w odsłonięciu pomnika Juliusza Słowackiego
30.09.2001 (niedziela) godz. 10.00
Kościół Środowisk Twórczych
Oprawa muzyczna Mszy Św. dniu patronalnym pracowników TV
30.09.2001 (niedziela) godz. 13.00
Muzeum Ignacego Jana Paderewskiego i Wychodźstwa Polskiego
"WARSZAWSKIE DZIECI" koncert pieśni powstańczych w 57. rocznicę upadku Powstania Warszawskiego
8.10.2001 (poniedziałek) godz.10.00
Galeria Sztuki Współczesnej Zachęta
"WARSZAWSKIE DZIECI" - koncert dla młodzieży z prezentacją slajdów z okresu Powstania Warszawskiego
8.10.2001 (poniedziałek) godz.12.00
Galeria Sztuki Współczesnej Zachęta
"WARSZAWSKIE DZIECI" - koncert dla młodzieży z prezentacją slajdów z okresu Powstania Warszawskiego
28.10.2001 (niedziela) godz.17.00
Kościół środowisk Twórczych
Oprawa muzyczna Mszy Sw. w intencji Tadeusza Kaczyńskiego
11.11.2001 (niedziela) godz.12.00
Kościół Pokamedulski w Lasku Bielańskim (ul.Dewajtis 3)
"MY, PIERWSZA BRYGADA" koncert w 83. rocznicę odzyskania niepodległości
11.11.2001 (niedziela) godz.19.00
Kościół Św. Antoniego Marii Zaccarii (ul.Sobieskiego 15)
"MY, PIERWSZA BRYGADA" koncert w 83. rocznicę odzyskania niepodległości
12.11.2001 (poniedziałek) godz.10.00
Galeria Sztuki Współczesnej Zachęta
"MY, PIERWSZA BRYGADA" - koncert dla młodzieży szkolnej
12.11.2001 (poniedziałek) godz.12.00
Galeria Sztuki Współczesnej Zachęta
"MY, PIERWSZA BRYGADA" - koncert dla młodzieży szkolnej
12.11.2001 (poniedziałek) godz.15.00
Wojskowa Akademia Techniczna
"MY, PIERWSZA BRYGADA" koncert dla kombatantów
14.11.2001 (środa) godz.9.30
Państwowa Szkoła Baletowa
"MY, PIERWSZA BRYGADA" - koncert dla młodzieży szkolnej
28.11.2001 (środa) godz.19.00
Warszawski Ośrodek Kultury (ul. Elektoralna 12)
Udział w programie w reżyserii Olgierda Łukaszewicza poświęconym
171. rocznicy wybuchu Powstania Listopadowego
17.12.2001 (poniedziałek) godz.10.00
Galeria Sztuki Współczesnej Zachęta
"SADŹMY RÓŻE" - koncert pieśni Powstania Listopadowego dla młodzieży szkolnej
17.12.2001 (poniedziałek) godz.12.00
Galeria Sztuki Współczesnej Zachęta
"SADŹMY RÓŻE" - koncert pieśni Powstania Listopadowego dla młodzieży szkolnej
29.12.2001 (sobota) godz. 18.00
Zamek Królewski w Warszawie
Koncert kolęd
Rok 2000
2.01.2000 (niedziela) godz.16.00
Muzeum I.J.Paderewskiego i Wychodźstwa Polskiego
"LULAJ-ŻE JEZUNIU NA POLSKIEJ ZIEMI" - Wieczór Kolęd Patriotycznych
9.01.2000 (niedziela) godz.14.00
Kościół w Józefowie
"LULAJ-ŻE JEZUNIU NA POLSKIEJ ZIEMI" - Wieczór Kolęd Patriotycznych
13.04.2000 (czwartek) godz.15.30
Zamek Królewski w Warszawie - Sala Wielka
Koncert podczas sesji naukowej
16.04.2000 (niedziela) godz.10.00
Kościół Środowisk Twórczych w Warszawie
"MĘKA PAŃSKA" (Niedziela Palmowa)
21.04.2000 (piątek) godz.17.00
Kościół Srodowisk Twórczych w Warszawie
"MĘKA PAŃSKA" (Wielki Piątek)
24.04.2000 (poniedziałek) godz.10.00
Kościół środowisk Twórczych w Warszawie
Oprawa muzyczna Mszy Św. w Poniedziałek Wielkanocny
3.05.2000 (środa) godz.12.00
Kościół Środowisk Twórczych w Warszawie
"WITAJ MAJOWA JUTRZENKO"
koncert z okazji 209. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja
6.05.2000 (sobota) godz.18.00
Urząd Gminy Warszawa-Bemowo
"WITAJ MAJOWA JUTRZENKO" - koncert
9.05.2000 (wtorek) godz.10.00
Teatr Stara Prochownia w Warszawie
"WITAJ MAJOWA JUTRZENKO"
koncert dla młodzieży wzbogacony prezentacją slajdów z malarstwem z epoki
9.05.2000 (wtorek) godz.12.00
Teatr Stara Prochownia w Warszawie
"WITAJ MAJOWA JUTRZENKO"
koncert dla młodzieży wzbogacony prezentacją slajdów z malarstwem z epoki
11.05.2000 (czwartek) godz.15.30
Zamek Królewski w Warszawie - Sala Koncertowa
Koncert podczas sesji naukowej
19.06.2000 (poniedziałek) godz.19.00
Galeria Sztuki Współczesnej Zachęta
Koncert towarzyszący wystawie POLONIA, POLONIA (z towarzyszeniem zespołu instrumentalnego Concerto Avenna) wzbogacony prezentacją slajdów z malarstwem składającym się na wystawę
24.09.2000 (niedziela) godz.17.00
Muzeum I.J.Paderewskiego i Wychodźstwa Polskiego
"POLSKIE HYMNY"
koncert z towarzyszeniem zespołu instrumentalnego Concerto Avenna
1.10.2000 (niedziela) godz.18.00
Kościół Środowisk Twórczych w Warszawie
"WARSZAWSKIE DZIECI" - koncert
4.10.2000 (środa) godz.8.30
Galeria Sztuki Współczesnej Zachęta
"WARSZAWSKIE DZIECI"
koncert dla młodzieży z prezentacją slajdów z okresu Powstania Warszawskiego
14.10.2000 (sobota) godz.14.00
Kaplica Cudownego Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej
na Jasnej Górze (Częstochowa)
Oprawa muzyczna Ogólnopolskiej Pielgrzymki Środowisk Twórczych
20.10.2000 (piątek) godz.19.00
Galeria Sztuki Współczesnej Zachęta
"CHOPIN Z MAZOWSZA" (Premiera) - koncert pieśni Fryderyka Chopina i melodii Oskara Kolberga z Towarzyszeniem zespołu Ars Nova
26.10.2000 (czwartek) godz.19.00
Zamek Królewski w Warszawie - Sala Koncertowa
"CHOPIN Z MAZOWSZA" - koncert pieśni Fryderyka Chopina i melodii Oskara Kolberga z Towarzyszeniem zespołu Ars Nova
28.10.2000 (sobota) godz.17.00
Kościół Środowisk Twórczych w Warszawie
Oprawa muzyczna Mszy Sw. w intencji Tadeusza Kaczyńskiego
9.11.2000 (czwartek) godz.18.00
Kościół Ewangelicko-Augsburski (Pl.Małachowskiego)
"MY, PIERWSZA BRYGADA" - koncert z cyklu "Czwartkowych koncertów dla młodzieży" Filharmonii Narodowej
11.11.2000 (sobota) godz.17.00
Dom Kultury w Kościanie
"MY, PIERWSZA BRYGADA" - koncert
12.11.2000 (niedziela) godz.16.00
Dom Kultury w Józefowie
"MY, PIERWSZA BRYGADA" - koncert
22.11.2000 (środa) godz.13.00
Państwowa Szkoła Baletowa
"SADŹMY RÓŻE" - koncert pieśni Powstania Listopadowego dla młodzieży
26.11.2000 (niedziela) godz.12.00
Muzeum I.J.Paderewskiego i Wychodźstwa Polskiego
"SADŹMY RÓŻE" - koncert
27.11.2000 (poniedziałek) godz.18.00
Teatr Polski w Warszawie
"SADŹMY RÓŻE" - widowisko muzyczne (spektakl zamknięty dla kombatantów)
29.11.2000 (środa) godz.12.00
Muzeum Historyczne m.st.Warszawy
"SADŹMY RÓŻE"
koncert podczas otwarcia wystawy poświęconej Powstaniu Listopadowemu
30.11.2000 (czwartek) godz.20.00
Teatr Mały w Warszawie
"SADŹMY RÓŻE" (Premiera) - widowisko muzyczne poświęcone pieśniom Powstania Listopadowego
1.12.2000 (piątek) godz.10.00
Galeria Sztuki Współczesnej Zachęta
"SADŹMY RÓŻE" - koncert dla młodzieży wzbogacony prezentacją slajdów z malarstwem z okresu Powstania Listopadowego
1.12.2000 (piątek) godz.12.00
Galeria Sztuki Współczesnej Zachęta
"SADŹMY RÓŻE" - koncert dla młodzieży wzbogacony prezentacją slajdów z malarstwem z okresu Powstania Listopadowego
6.12.2000 (środa) godz.10.00
Galeria Sztuki Współczesnej Zachęta
"SADŹMY RÓŻE" - koncert dla młodzieży wzbogacony prezentacją slajdów z malarstwem z okresu Powstania Listopadowego
6.12.2000 (środa) godz.12.00
Galeria Sztuki Współczesnej Zachęta
"SADŹMY RÓŻE" - koncert dla młodzieży wzbogacony prezentacją slajdów z malarstwem z okresu Powstania Listopadowego
7.12.2000 (czwartek) godz.18.00
Muzeum Historyczne m.st.Warszawy
"SADŹMY RÓŻE" - koncert
17.12.2000 (niedziela) godz.10.00
Kościół Środowisk Twórczych
Oprawa muzyczna Mszy Św. w 100. lecie istnienia Galerii Zachęta
Rok 1999
Koncerty, przedstawienia i inne występy FILHARMONII im. ROMUALDA TRAUGUTTA
w okresie od 21 września 1999 do 31 grudnia 1999
21.09.1999 (wtorek) godz.14.00
Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie
Koncert z okazji 60. rocznicy Wojny Obronnej 1939r.
26.09.1999 (sobota) godz.18.00
Zamek Królewski w Warszawie - Sala Wielka
"SIŁA FATALNA" (Premiera) - koncert poświęcony Juliuszowi Słowackiemu
2.10.1999 (sobota) godz.15.00
Muzeum I.J.Paderewskiego i Wychodźstwa Polskiego
WARSZAWSKIE DZIECI - koncert poświęcony Powstaniu Warszawskiemu
3.10.1999 (niedziela) godz.11.00
Kościół Środowisk Twórczych w Warszawie
Oprawa muzyczna Mszy Św. w 55. rocznicę upadku Powstania Warszawskiego
11.10.1999 (poniedziałek) godz.10.00
Muzeum I.J.Paderewskiego i Wychodźstwa Polskiego
"SIŁA FATALNA" - koncert dla młodzieży
11.10.1999 (poniedziałek) godz.12.00
Muzeum I.J.Paderewskiego i Wychodźstwa Polskiego
"SIŁA FATALNA" - koncert dla młodzieży
12.10.1999 (wtorek) godz.10.00
Muzeum I.J.Paderewskiego i Wychodźstwa Polskiego
"SIŁA FATALNA" - koncert dla młodzieży
12.10.1999 (wtorek) godz.12.00
Muzeum I.J.Paderewskiego i Wychodźstwa Polskiego
"SIŁA FATALNA" - koncert dla młodzieży
13.10.1999 (środa) godz.10.00
Muzeum I.J.Paderewskiego i Wychodźstwa Polskiego
"SIŁA FATALNA" - koncert dla młodzieży
8.11.1999 (poniedziałek) godz.18.00
Teatr Dramatyczny w Warszawie
"MY, PIERWSZA BRYGADA" - skrócona wersja przedstawienia poświęconego rocznicy odzyskania niepodległości
11.11.1999 (czwartek) godz.13.00
Kościół Św. Anny w Wilanowie
Oprawa muzyczna Mszy Św. i koncert "MY, PIERWSZA BRYGADA"
11.11.1999 (czwartek) godz.16.00
Dom Kultury w Józefowie
Koncert "MY, PIERWSZA BRYGADA"
11.11.1999 (czwartek) godz.18.45
Kościół na Ursynowie (ul.Komisji Edukacji Narodowej)
Koncert "MY, PIERWSZA BRYGADA"
11.11.1999 (czwartek) godz.19.00
Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego w Pruszkowie
Koncert "MY, PIERWSZA BRYGADA"
16.11.1999 (wtorek) godz.19.00
Teatr Wielki - Opera Narodowa Sala im. Emila Młynarskiego
Przedstawienie "MY, PIERWSZA BRYGADA" - PAMIĘCI TADEUSZA KACZYŃSKIEGO
18.12.1999 (sobota) godz.13.00
Dom Kultury w Józefowie
Koncert kolęd tradycyjnych
20.12.1999 (poniedziałek) godz.14.00
Zamek Królewski w Warszawie - Sala Wielka
Koncert kolęd tradycyjnych dla pracowników Zamku Królewskiego
28.12.1999 (wtorek) godz.17.00
Muzeum Literatury w Warszawie
Koncert "SIŁA FATALNA" (Zakończenie Roku Juliusza Słowackiego)
30.12.1999 (czwartek) godz.18.00
Zamek Królewski w Warszawie - Sala Wielka
"LULAJ-ŻE JEZUNIU NA POLSKIEJ ZIEMI" - Wieczór Kolęd Patriotycznych
Koncert – Polskie Hymny
Koncert – Witaj Majowa Jutrzenko
Koncert – Patrz Kościuszko na nas z nieba
Koncert – My, Pierwsza Brygada
PROGRAMY CYKLICZNE – KONCERTY
Przez 20 lat istnienia Filharmonia im. Romualda Traugutta dorobiła się wielu cenionych programów na różne okazje, patriotyczne rocznice czy też inne ważne wydarzenia polityczne i społeczne.
Oprócz realizowanych od 1999 roku nowych programów cyklicznych proponujemy nasze stałe programy:
Koncert – Warszawskie Dzieci
Koncert – Podnieś rękę, Boże dziecię
Koncert – Sadźmy Róże
Koncert – Boże, coś Polskę
Koncert – Z dawna Polski Tyś Królową
Płyta CD – Pieśni
Powstania Styczniowego